"Підтримати"
Новини
Всі новини

25 жовтня вибори: скільки всього в Україні виборців і хто не прийде

Право голосувати на місцевих виборах 25 жовтня матимуть понад 28 мільйонів громадян України. Такі дані представниця Центрвиборчкому Ірина Єфремова озвучила під час селекторної наради Міністерства внутрішніх справ.

“На дільниці вже надійшла перша частина виборчої документації — уточнені списки виборців, за якими відбудеться голосування 25 жовтня, а також розпочато передачу виборчих бюлетенів. Як зазначила з цього приводу член ЦВК Ірина Єфремова, відповідно до цих списків, загалом на місцевих виборах матимуть право проголосувати 28 мільйонів 622 тисяч виборців”, — йдеться у повідомленні ЦВК.

Представниця ЦВК додала, що члени виборчих комісій мають бути присутні під час всього процесу підрахунку голосів, який може тривати кілька днів.

“Іноді цей процес затягується на три, чотири, а то й п’ять днів. Людина інколи посилається на надмірну втому і дозволяє собі неприпустиме — залишає дільницю і йде відпочивати. Тому я змушена ще раз наголосити, що жоден член комісії не може дозволити собі порушувати закон і повинен зробити все для того, щоб кожен виборець міг реалізувати своє виборче право, а за підсумками волевиявлення — був на 100 % переконаний у правильності зарахування відданого голосу”, — сказала Єфремова.

Своєю чергою, голова Нацполіції Ігор Клименко під час наради додав, що 21 жовтня правоохоронці почали виконувати заходи безпеки, пов’язані з виборами: 2 729 поліцейських взяли під варту 1 340 територіальні виборчі комісії. Також поліція продовжує документувати порушення виборчого процесу.

“Із 5 вересня територіальні органи Нацполіції зареєстрували 6 185 заяв та повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом. За результатами їх розгляду складено 1436 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень та розпочато 475 кримінальних проваджень”, — сказав він.

На явку людей на місцевих виборах може вплинути пандемія коронавірусу – це головний чинник. Також люди можуть не прийти через розчарування та погану погоду. Про це розповів політолог Володимир Фесенко.

“Щодо явки на виборах – думаю, буде менша, ніж у 2015 році. Перш за все внаслідок епідемії. Я думаю, що це головний чинник, який буде впливати, особливо в областях, містах і районах, які опинилися в "червоній" зоні. І думаю, що розчарування і важкість визначення теж відштовхне частину виборців від голосування”, - сказав Фесенко.

За його словами, якщо зазвичай на місцевих виборах явка становить близько половини зареєстрованих виборців, то в цьому році вона може знизитися до 40%. Також явка буде різнитися по регіонах і по містах, у сільській місцевості вона буде вищою.

“А далі все залежить від специфіки регіону, наскільки конкретно попрацюють певні політичні сили на місцях. Отака ситуація з явкою. І погода, до речі, може впливати. Якщо дуже погана погода, то явка може бути меншою. Влітку це може бути неявка, бо багато відпочиваючих. А восени, якщо дуже погана погода, то трохи це зможе зменшити”, - додав політолог.

За даними дослідження, українців, готових взяти участь у місцевих виборах, навіть якщо ситуація з поширенням коронавірусу погіршиться, побільшало до 51%.

* * *

Станом на ранок 23 жовтня жодна виборча дільниця не забезпечена приладами температурного скринінгу та дезінфекторами. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова під час брифінгу.

“На сьогодні ще жодна дільниця не забезпечена скринінгом та дезінфікуючими розчинами, щоб людина могла скористатися, обробити собі руки”, — розповіла Денісова.

За її словами, під час моніторингу 25 жовтня Офіс омбудсмена моніторитиме дотримання карантинних заходів.

Нагадаємо, Людмила Денісова заявила, що в Україні лише 1% виборчих дільниць забезпечують доступність для реалізації виборчих прав особам з інвалідністю та маломобільним групам населення.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини