"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скільки заробляють вчителі: рейтинг окладів по країнам і місце України

Finance.ua вирішив з'ясувати, в яких країнах вчителів винагороджують гідними зарплатами. Був складений рейтинг країн з найвищими окладами педагогів й порівняно із Україною.

У 2018 році Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) опублікувала результати дослідження зарплат вихователів і вчителів в 37 країнах. Вказані річні суми, отримані педагогами протягом року, перекладені в американські долари. Всі дані вказані в діапазоні, де нижня межа - зарплата вчителів початкових класів без досвіду роботи, верхня - вчителів старших класів зі стажем більше 15 років.

А як в Україні? Нашої держави в цьому рейтингу, на жаль, немає. Зарплати українських педагогів залишаються одними з найнижчих. Ще в 2019 році тодішня міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що до 2023 року мінімальний посадовий оклад педагогів повинен вирости до 4 прожиткових мінімумів.

У липні того ж року молодий учитель, який мав надбавку 10% за престижність, а також 20% за перевірку зошитів, отримував 5410 грн. Більш досвідчені колеги, які, крім того, мали 30% надбавки за стаж, щомісяця отримували 8182 грн.

За даними Держстату, середня зарплата працівників сфери освіти по Україні в січні-серпні 2020 року становила 8806 гривень, в той час як загальний показник серед усіх галузей був на рівні 11 100 гривень.

Якщо брати зарплати в різних областях країни, то найбільше педагогам готові платити в Києві. Зокрема, вчителям початкових класів в столиці в середньому обіцяють 13 000 гривен, в той час як середній показник по Україні становить 10 000 грн, а в Одесі та Дніпрі - 9000 і 8000 відповідно.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме