"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Одесі на фабриці 3D-друку роблять людські кістки для імплантації

Одеська фабрика Kwambio, який виробляє 3D-принтери, налагодила друк людських кісток. Цей проект отримав назву ADAM, повідомив гендиректор Kwambio Володимир Усов.

Одеська фабрика реалізує його спільно з фондом WeFund Ventures. Серед партнерів ініціативи також числяться виробник медичних девайсів Applied Medical і акселератор Techstars. Виробництво повинно запрацювати на повну силу вже в цьому році.

Спеціально для ADAM були розроблені нові матеріали. Одним з них є модифікований біополімер на основі полікапролактона з добавкою гідроксиапатиту, який має високу міцність і хорошою біосорбіруемостью. Інший - керамічне біоскло на основі гідроксиапатиту і боросилікатного скла, яке здатне реагувати з кістковою тканиною для ефективного з'єднання з імплантатом і стимулювання остеогенеза.

Дефекти в кістках, які не несуть прямого фізичного навантаження і виконують тільки захисні і скелетні функції (кістки черепа, верхньої та нижньої щелеп), можна лікувати за допомогою керамічних біоскляних імплантатів, а модифікований біополімер буде використовуватися для дефектів трубчастих кісток.

Матеріали були успішно протестовані в Лундському університеті (Швеція).

«Більше мільйона осіб перебувають в черзі на пересадку органів у всьому світі. Нові технології спрямовані на вирішення цієї проблеми, і ADAM - це перша можливість друкувати органічні кістки. Основна причина запуску цього проекту - допомогти людям врятувати своє життя», - каже Усов.

«Глобальний ринок 3D-біопечаті швидко зростає. Згідно з дослідженнями, він буде дуже інтенсивно розвиватися до 2024 року, досягнувши більш 2,5 мільярда доларів США. Ми віримо в потенціал команди, яка раніше запустила успішні проекти 3D-друку, які вже привернули велику увагу. І ми сподіваємося, що ADAM виведе це прагнення до інновацій на новий рівень», - говорить партнер WeFund Ventures Денис Гурак.

Ще одним напрямком проекту є розробка хмарної цифрової платформи для створення тривимірної моделі тіла з використанням даних комп'ютерної томографії та МРТ. Вона дозволить друкувати необхідні імплантати прямо в лікарнях.

Джерело: https://dumskaya.netПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме