"Підтримати"
Новини
Всі новини

15 вправ для стимуляції роботи мозку


Пропонуємо вашій увазі вправи, які включать ваш мозок і переведуть ваше мислення на новий рівень

1. Нове оточення
Сходіть туди, де ви ще ніколи не були або куди заходите дуже рідко. Це може бути новий великий парк або магазин в сусідньому районі.

2. Нові запахи
Купіть флакончики з ефірними маслами або будь-які ароматизовані предмети. Щоранку, як тільки прокинулися, вдихайте новий запах – це дозволить «розбудити» мозок.

3. Закриті очі
Увечері не вмикайте світло в квартирі – ходіть по кімнатах по пам'яті. Ця вправа підвищить увагу та концентрацію. Також можна приймати душ з закритими очима. Так як ви нічого не бачите, різко активізуються інші органи чуття.

4. Зміна робочої руки
Чистіть зуби не робочою рукою, а тією, яка менш активна: якщо ви правша, чистіть зуби лівою рукою, якщо лівша – правою. Міняйте управління комп'ютерною мишкою на іншу руку.

5. Новий гардероб
Носіть різні речі. Вчені довели, що в залежності від одягу людини змінюються не тільки її відчуття, але і образ думок.

6. Шматочок нової мови
Зовсім не обов'язково мучити мову до рівня носія (якщо вам це не потрібно). Можна обмежитися стандартними фразами: привітання, прості запитання, відповіді. Якщо ви 5-7 мовами зможете це сказати, це вже дуже стимулює пам'ять. До того ж, мову на початковому рівні вчити завжди цікаво і просто :)

7. Нова дорога
Ходіть на роботу (в магазин) новою, незнайомою дорогою. Навіть якщо новий шлях буде довшим, нічого страшного. Це не тільки позитивно позначиться на фігурі, але і допоможе позбутися від "топографічного кретинізму".

8. Впевненість у собі
Будьте впевненіше в собі. Навіть якщо вам пропонують роботу, в якій ви не дуже розбираєтеся, погоджуйтеся. Мозок швидко активізується, коли ви не зовсім точно знаєте, що робити.

9. Нестандартні відповіді
Відповідайте на стандартні питання нестандартно. Навіть на питання «Як справи?» можна відповісти десятками різних фраз – відмовтеся від стереотипів.

10. Монети
Навчіться розрізняти монети різного достоїнства тільки пальцями. Вправу корисно робити, коли ви кого-небудь або чого-небудь чекаєте. Час йде швидше, і очікування стає не таким тяжким.

11. Нові журнали
Вибирайте ті журнали і газети, на які ви зазвичай не звертаєте уваги. Наприклад, якщо ви захоплюєтеся модою, купіть журнал, присвяченій економіці. Необов'язково захопитися чимось новим, досить час від часу міняти тему читаного.

12. Телевізор без звуку
Вимкніть звук телевізора і, дивлячись на зображення, намагайтеся відтворити діалог чи монолог. Якщо виконувати цю вправу разом з друзями, вийде досить комічно і цікаво.

13. Різноманітний відпочинок
Якщо вихідні ви зазвичай проводите в місті, то в наступний раз вирушайте на природу. Не любите слухати музику? Сходіть на музичний концерт – ви отримаєте масу нових відчуттів. Навіть якщо вам зовсім не сподобається, зможете піти.

14. Новий темп
Цю вправа можна зробити у вихідний день. Якщо ви зазвичай щось робите повільно, намагайтеся прискорити темп в 2 рази. Якщо ж ви і хвилини не можете всидіти на місці, змусьте себе все робити неспішно. Це вимагає великої концентрації.

15. Жарти
Придумувати нові жарти та анекдоти – дуже цікаво і корисно для мозку. Це не тільки стимулює розумову активність, але й розвиває здатність мислити креативно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини