"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як використання гаджетів перед сном впливає на здоров'я?


Що більшість з нас частіше усього робить перед сном? Проводимо час з телефоном або планшетом, гортаючи соцмережі і читаючи різні статті. Однак ця звичка тільки шкодить нашому організму і краще вже зараз відмовитись від неї.

Порушується вироблення гормону сну. За сон в нашому тілі відповідає гормон мелатонін. Але через блакитне світіння екрану гаджета цей гормон не здатний вироблятися правильно і в потрібній кількості. Це призводить до того, що організм не усвідомлює, в який час треба засипати.

Порушується сон. Ця причина є наслідком першої. Зрозуміло, якщо мелатонін не виробляється, то і про здоровий сон можна забути. За час використання гаджета твій організм вже дуже втомився, хоча не віддає собі в цьому звіт. У підсумку засинаєш ти пізно, сон стає тривожним, ти не міцно спиш і частіше прокидаєшся вночі.

Старіння тіла. Не забувай, що сон – дуже важлива складова краси і молодості. Брак повноцінного сну відразу ж відбивається на тілі. Не встигаючи відновлюватися, воно старіє швидше.

Посилюється апетит. Всі вище зазначені причини впливають на уповільнення обміну речовин. До цього додається також підвищення апетиту. Фахівці застерігають: використання гаджетів перед сном може призвести до того, що скоро людина починає набирати вагу.

Труднощі при зачатті. Використання гаджетів вночі впливає на жіночу функцію зачаття. Відсутність гормону мелатоніну, потрібного для захисту яйцеклітини від окислювального стресу, призводить до падіння фертильності.

Складнощі у навчанні. Діти і студенти, які сідають виконувати домашнє завдання пізно ввечері, часто не можуть зосередитися, адже в цей час організм вже потребує сну. Така ситуація нерідко позначається на успішності. Але якщо справа не терпить зволікань, то рекомендується максимально зменшувати яскравість екрану на гаджеті, щоб менше травмувати нервову систему.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини