"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені довели позитивний вплив чорничного соку на мозок літньої людини


Вчені Ексетерського університету Великобританії з'ясували, що щоденне вживання чорничного соку покращує роботу мозку у людей похилого віку.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на chrdk.ru

Чорниця багата флавоноїдами, які мають антиоксидантну та протизапальну дію. Вважається, що чорничний сік благотворно впливає на діяльність головного мозку, послаблюючи пов'язане з віком зниження пізнавальної здатності, але дані, що підтверджують цей ефект у людини, залишаються уривчастими.

Тому колектив лікарів і психологів провів новий експеримент. У ньому брали участь 26 осіб (13 жінок і 13 чоловіків) у віці 65-77 років, які не мають проблем зі здоров'ям. Випробовуваних розділили на дві групи: учасники першої групи отримали пляшки концентрованого соку чорниці, інша ж група отримала плацебо — концентрат чорної смородини і м'якоті яблука з цукром.

За регламентом експерименту, кожен учасник протягом 12 тижнів щодня повинен був приймати 30 мілілітрів напою, розбавленого водою. До початку експерименту і після його закінчення учасники проходили ряд когнітивних тестів (на психомоторну функцію, вербальне і просторову пам'ять, візуальне сприйняття тощо), а також тест Струпа; їх результати фіксували за допомогою МРТ і фМРТ, реєструючої приплив крові до певних областях мозку.

Виявилося, що активність головного мозку випробовуваних, які брали чорничний сік, була вище, ніж у учасників, що приймали плацебо. Такі відділи, як поля Бродмана, предклиння півкуль головного мозку, передня частина великої звивини і таламус були активнішими, ніж у плацебо-групи. Це як раз ті області мозку, які задейстовались при виконанні тестів. У той же час вчені виявили поліпшення пам'яті та організуючої функції (здатність до цілеспрямованої діяльності) в учасників після 12-тижневого курсу прийому чорничного соку. Сіра речовина в тім'яної частки їх мозку краще забезпечувався кров'ю.

Вчені зробили висновок, що регулярне споживання чорничного соку покращує кровопостачання мозку і когнітивні здібності у здорових літніх людей.

Дослідження опубліковане в журналі Applied Physiology, Nutrition and Metabolism.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини