"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дослідження вчених: чи є життя після смерті?

Исследования ученых: есть ли жизнь после смерти?

Близько трьох хвилин живе свідомість після того, як всі функції і органи людини вже не працюють — до такого висновку прийшли вчені з Університету Саутгемптона.

Вони провели тривале дослідження, під час якого фіксували стан 2060 людей в той самий момент, як у тих зупиняється серце. Так фахівці намагалися знайти наукове обгрунтування того, що іноді людина функціонує і після смерті.

Датчики фіксували стан людини незалежно від того, змогли лікарі повернути пацієнта до життя чи ні. Всього в ході експерименту «з того світу» повернулися 40% людей. І згодом вони (не всі, але приблизно половина) розповіли, що саме відчували в той момент, коли всі показники говорили про їх кончину — свідомість на момент клінічної смерті продовжувала працювати!

Люди пам'ятали і знали, як і коли їх реанімували і навіть як надавали допомогу. Більше того, навіть ті, кому лікарі не змогли допомогти, протягом двох-трьох хвилин після смерті демонстрували працюючу свідомість.

Керівник експерименту доктор Сем Парниа впевнений, що це захоплююче дослідження відкриє двері до більш великих досліджень на тему того, що відбувається, коли ми вмираємо.

— Принаймні, на сьогоднішній день ми маємо докази того, що в перші кілька хвилин після смерті свідомість не вмирає. Ми знаємо, що мозок не може функціонувати, якщо серце перестає битися. Але в цьому випадку залишається усвідомлення, принаймні протягом трьох хвилин. До нашого експерименту передбачалося, що якщо людина щось «пам'ятає», то це насправді не її пам'ять і свідомість, а просто галюцинації. Ми довели, що це не так.


Доктор також поділився спогадами деяких пацієнтів, яких лікарі змогли повернути до життя:

«Деякі відчували незвичайне відчуття спокою. Багато відзначали зміну часу — він сповільнювався чи, навпаки, прискорювався. Деякі згадали, що бачили яскраве світло і сяйво сонця. Але деякі розповідали про почуття страху і навіть утоплення, ніби їх тягнуть через глибоку воду. 13% почували себе відірваними від свого тіла...»


За матеріалами: factroom

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини