"Підтримати"
Новини
Всі новини

17 січня - свята, іменини, народні прикмети

17 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

День дитячих винаходів
Чи знаєте ви, що поєднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля? Так, всі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми.

Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різні гаджети і ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручніше і цікавіше. І сьогодні саме той день, в який потрібно порадіти винахідливості юних геніїв, оцінити значимість їх численних винаходів і заохотити різнобічні дитячі таланти.

Сьогодні у всьому світі відзначається День дитячих винаходів або, в іншому перекладі, День дітей-винахідників (Kid Inventors' Day). Символічно, що датою Дня обраний день народження одного з видатних американців — державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна (Benjamin Franklin). Чудово, що свій перший винахід — пару ластів для плавання, які надягали на руки, — Бен Франклін винайшов у віці 12 років.

Можна перераховувати дитячі винаходи нескінченно, згадуючи і рукавички без пальців, і паперовий пакет з квадратним дном і калькулятор — все це принесли в наше життя геніальні уми юних винахідників.

У День дитячих винаходів проходять численні демонстрації нових винаходів, конкурси, нагородження. Завжди лунає веселий сміх, жарти, музика, тому що винаходити — це природний стан усіх дітей.


Всесвітній день снігу (Міжнародний день зимових видів спорту)
У 2012 році у світі з'явилася ще одна хороша традиція. Починаючи з зими 2012 року, в один з недільних днів січня з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) зазначається нове свято — Всесвітній день снігу (World Snow Day). Інша його назва — Міжнародний день зимових видів спорту.

Мета свята — підвищити інтерес до зимових видів спорту та залучити молодь до активного способу життя.


Всесвітній день релігії
Щорічно у третю неділю січня за ініціативою ООН, у світі відзначається Всесвітній день релігії (World Religion Day).

У Всесвітній день релігії в різних країнах проходять різноманітні заходи – концерти, круглі столи, семінари, виставки тощо, присвячені проблемам встановлення миру і розвитку толерантності у всьому світі, зміцненню взаєморозуміння між послідовниками всіх релігій. Вони проходять, як правило, з участю представників релігійних громад всіх конфесій.


Іменинники сьогодні: Олександр, Аристарх, Архип, Панас, Денис, Іван, Йосип, Короп, Климент, Марк, Никанор, Микола, Павло, Прохор, Семен, Степан, Тимофій, Трохим, Тадей, Філіп

Народний календар:

Зосима-пасіка
У цей день Православна церква відзначає пам'ять Преподобномученика Зосими пустельника Кілікії.

Існує особлива прикмета: якщо у цей день багато снігу — рік буде медовим. Щоб ушанувати Зосиму, на стіл обов'язково ставили мед і ласощі з нього — наприклад, пряники, або медові іриски.

Дівиці, бажаючи дізнатися майбутнє, виходили ввечері на двір примічати зірки. Якщо Велика Ведмедиця виявлялася праворуч — це означало, що святочні ворожіння на судженого неодмінно збудуться. Якщо ж перед собою дівчина бачила Чумацький шлях — це віщувало ще рік життя в очікуванні нареченого.

Ворожили в цей день і на погоду. Чисте небо з повним місяцем віщувало сильний повінь. А якщо при безхмарному небі ще й морозно — значить, холоди будуть стояти ще довго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини