"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: Жінці важче схуднути, ніж чоловікові, через гормональний фон

Ученые: Женщине тяжелее похудеть, чем мужчине, из-за гормонального фона


Вчені з'ясували чому жінкам скинути зайві кілограми буває набагато складніше, ніж чоловікам. Як виявилося, вся справа в гормональному фоні людини.

Ті гормони, які несуть відповідальність за апетит, а також витрату енергії і фізичну активність, в чоловічому і жіночому організмі працюють зовсім по-різному.

В остаточному підсумку цей факт значною мірою позначається на здатності представників різних статей вести боротьбу з такими ненависними зайвими кілограмами. До такого висновку прийшли вчені зі Сполучених Штатів Америки та Великобританії, які нещодавно представили результати свого останнього дослідження. Дані дослідження опубліковані в журналі Molecular Metabolism.

У різних статей набір ваги залежить від їх фізичної активності і енергетичних витрат.

Дослідження проводилося на мишах. В ході даного експерименту вченим вдалося перетворити самців, які страждають ожирінням, у здорових, худих гризунів, в той час як довести до такого стану самок, їм так і не вдалося. Виявилося, що складний поліпептид, що носить назву проопіомеланокортин (ПОМК), в жіночому організмі регулює тільки бажання поїсти і більше нічого.

Лора Хейлер, керівник дослідження з Інституту харчування і охорони здоров'я Абердинського університету (Великобританія), зазначила, що Всесвітня організація охорони здоров'я раніше відзначала набагато більш високі показники ожиріння у жінок по всьому світу. Тим не менше в деяких країнах ожирінням більше страждають чоловіки. Причому даний показник іноді відрізняється вдвічі. На сьогоднішній день немає ніякої різниці в лікуванні ожиріння у жінок і чоловіків.

Вченим, нарешті, вдалося виявити, що частина людського мозку, що впливає на використання людьми калорій, які отримують, у чоловіків і жінок працює абсолютно по-різному. Завдяки цьому відкриттю, незабаром вчені можуть зробити справжній прорив в лікуванні ожиріння, оскільки при розробці спеціальних препаратів для зниження ваги, буде враховуватися саме цей фактор.

Крім цього, зовсім недавно вченим вдалося з'ясувати, чому деякі люди, які страждають від явного ожиріння, не бажають боротися з власною вагою. Як виявилося, товстуни вважають, що мають більшу значимість у світі за рахунок великих розмірів власного тіла. Дане сприйняття проходить виключно на психологічному рівні, а значить, вести з ним боротьбу набагато складніше.

Однак, на думку медиків, також існує й інша причина, яка полягає в самоконтролі. Експерти вважають, що людину здатна захопити пристрасть до поїдання різноманітних ласощів, яка буде тільки збільшуватися пропорційно зі зростанням кількості кілограмів на вагах. Також багато людей сприймають власне ожиріння, як даність, і навіть не уявляють, як вони могли б почувати себе і виглядати, якби в них не було б зайвої ваги.

До речі, буває і так, що люди, що відрізняються високим рівнем трудоголізму, не тільки страждають від ожиріння, але і не помічають його. І, навіть якщо людина все-таки усвідомлює, що йому необхідно було б позбутися від зайвих кілограмів, найчастіше це доставляє йому досить великі незручності, які пов'язані з витратами зайвого часу на приготування здорової їжі, збільшення кількості її прийомів, а так далі.

На жаль, багато людей в останні декілька десятиліть, створюють з їжі справжній культ. Вони не сприймають той факт, що зайва вага завдає організму непоправної шкоди, і продовжують відвідувати ресторани, вживати висококалорійну їжу, а також, досить часто, займаються приготуванням їжі, як прекрасного способу для проведення часу.

Але якщо людина все-таки вирішила привести своє тіло і організм в порядок, їй належить виконати чималу роботу. Причому дана робота буде пов'язана не тільки з фізичними вправами, але і моральними катуваннями самого себе, в надії перестати хотіти з'їсти шматочок улюбленого пирога, або курки-гриль.

Простіше кажучи, людині доведеться повністю позбутися від розуміння того, що їжа для нього є однією з радощів життя. Тому, не варто боятися знижувати вагу, або усвідомлювати власну проблему. Треба брати себе в руки і намагатися довести своє тіло, якщо не до ідеалу, то, принаймні, до того стану, щоб жир, присутній в організмі, не завдавав йому непоправної шкоди.

За матеріалами profi-forex

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини