"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

10 способів уникнути післяноворічного стресу

Складіть план гри
10 способов избежать посленовогоднего стресса

Правильна організація урочистостей буде тримати вас у тонусі протягом всієї передсвяткової підготовки і не дасть можливості відчути труднощі, пов'язані з пошуком подарунка в останню хвилину, а також надасть більше часу для відпочинку з близькими та рідними.

Маючи під рукою список невідкладних і менш термінових справ, ви будете залишатися веселими і невимушеними, а також більш цілеспрямовано насолодитесь чарівництвом свята. Саме до такого висновку прийшов Ньюпорт, професор комп'ютерних наук і автор книги Поглиблена робота, яка виходить в січні. Без такого списку, як стверджує Ньюпорт, напружена робота здатна порушити вашу концентрацію. Тенденція пам'ятати незавершені завдання і промальовувати шляхи їх вирішення в мозку навіть придбала наукове пояснення – Ньюпорт називає її ефектом Зейгарника.

Глибоко дихайте

Найчастіше свята можуть бути настільки розпланованими, що важко згадати про таку найпростішу задачу, як правильне дихання. Але все ж корисно іноді відійти від натовпу або навіть кухні і глибоко зітхнути для того, щоб допомогти організму не впасти в стан стресу. Ідея полягає в тому, що потрібно зробити ваше дихання більш повільним і активувати режим релаксації організму з низьким кров'яним тиском і загальним поліпшенням самопочуття.

Зменшіть ваші очікування

В той час, як багато хто з нетерпінням чекає новорічних канікул або низки свят, саме реалістичні вимоги як ніщо інше допоможуть впоратися зі стресом в непередбачених ситуаціях. Ряд досліджень вказує на те, що саме завищені очікування від свят, як правило, затьмарюють їх проведення. У той же час, якщо не ставити собі завідомо високу планку, включаючи занадто багато фантазії при приготуванні страв або плануванні вільного часу – можна краще насолодитися компанією друзів і сім'ї.

Запам'ятайте ознаки стресу

Іноді для того, щоб перемогти ворога, його потрібно знати в обличчя. Деякі фізичні ознаки стресу краще свідомо виявити і запобігти, ніж потім боротися з ними. Американська психологічна асоціація включає в перелік подібних дратівливість, втому, головний біль, розлад шлунка, зміну апетиту, а також нервозність.

Прорахуйте бюджет


Згідно з дослідженням, гроші вважаються найбільш напруженим фактором для мешканців мегаполісів - навіть більше, ніж робота або сім'я. Щоб зберегти себе і бути в повній впевненості в завтрашньому дні, найкраще, що ви можете зробити для себе – бути реалістом у витратах на свята і не виходити за рамки власного бюджету. Саме такий нехитрий пункт позбавить вас від стресу і не виб'є вас із колії на протязі всього сезону.

Їжте і пийте з розумом
10 способов избежать посленовогоднего стресса

Найчастіше свята заповнені смачними частуваннями і продуктами, вживання яких досягає максимуму раз в році. Саме переїдання і наступні дієти роблять сильний вплив на організм.

Звичайно ж, обмежувати себе в певних продуктах під час бенкетів – недозволена розкіш, але розумний баланс вседозволеності з нежирним м'ясом, свіжими фруктами, овочами, а також продуктами з цільного зерна допоможе вам вийти з новорічного та різдвяного калейдоскопа з мінімальними втратами для організму.

Також вчені підкреслюють, що надмірне вживання алкоголю не менш стресове для організму, ніж переїдання. В таких ситуаціях вони радять звернутися до прекрасного коктейлю гоголь-моголь, що допомагає досить швидко відновити сили.

Частіше смійтеся


Час, проведений з родиною і друзями, дарує нам безліч, як хороших, так і поганих спогадів. І щоб перших було значно більше – частіше смійтеся, щоб впоратися зі стресом і хвилею емоцій. Дослідники університету Сетон Хол виявили, що найменш схильними до стресу були студенти, які боролися зі стресом за допомогою йоги, читання і сміху. Тому останнім – кращий спосіб радісно провести вихідні і залишити в пам'яті тільки чудові емоції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини