"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

28 січня - свята, іменини, народні прикмети

28 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Міжнародний день захисту персональних даних
28 січня відзначається Міжнародний день захисту персональних даних (Data Protection Day). Це свято було встановлено для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальне і реальне життя.

Іменинники сьогодні: Веніамін, Гаврило, Іван, Олена, Іван, Максим, Михайло, Павло, Прохор

Народний календар:

Павлів день
День отримав свою назву на честь церковного свята — дня пам'яті преподобного Павла Фівейського. Його також називають Павлом Єгипетським або Павлом Відлюдником. Вважається, що Павло Фівейський був першим християнським монахом. За переказами, він прожив в самоті 91 рік; харчувався фініками і хлібом, які приносив йому ворон, а від холоду ховався пальмовим листям. Згідно житію, Павло помер під час молитви; датою смерті вважається 341 рік.

У народі цей день отримав ще одну назву — День чаклунів. Люди вірили, що в цей день чаклуни і чаклунки можуть передавати учням своє мистецтво. Це було чревате різними неприємностями для оточуючих, адже учням потрібно було випробувати отримані здібності.

У Павлів день радили остерігатися псування і пристріту. Для цього робилися «захисні заходи» — як схвалені церквою, так і близькі до язичеських обрядів. Люди у Павлів день частіше і молилися, і стукали по дереву, і плювали через плече.

Також по Павлову дню дивились, яким буде літо: якщо ясно – сухим і спекотним, якщо вітряно — то холодним, якщо йде сніг — то дощовим. Ідеальним варіантом вважалася спокійна похмура погода.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини