"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

29 січня - свята, іменини, народні прикмети

29 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

День мобілізації проти загрози ядерної війни
День мобілізації проти загрози ядерної війни відзначається в усьому світі в річницю прийняття Делийской декларації, основною метою якої є заклик до припинення гонки ядерних озброєнь, скорочення і подальшої поступової ліквідації ядерних арсеналів країн світу та усунення самої загрози ядерної війни.

Делійська декларація була прийнята 29 січня 1985 року в столиці Індії Нью-Делі на нараді глав держав і урядів кількох країн – Індії, Греції, Мексики, Аргентини, Танзанії та Швеції, які стали першими країнами, які підписали цей документ. Саме з моменту прийняття даної декларації про принципи вільної від ядерної зброї та ненасильницького світу і веде свою історію сьогоднішнє свято.

Іменинники сьогодні: Іван, Максим, Неоніла, Петро

Народний календар:

Петро-полукорм
Першу частину своєї назви день отримав на честь апостола Петра — одного з учнів Ісуса Христа; він також вважається першим Папою Римським.

Друга частина назви — полукорм — говорить сама за себе. В цей день було прийнято оцінювати, скільки корму для худоби залишилося до початку весняного випасу. Якщо сіна і соломи нараховували менше половини того, що було сховане на зиму, починали економити.

C прізвиськом Петра були пов'язані й інші прикмети — більш містичні, ніж логічні. Наприклад, перевіряли скільки житнього хліба зосталося в коморах. Якщо його було більше половини від початкового запасу — це віщувало врожай майбутнім літом.

Існували і прикмети на погоду. У південних районах казали: «На Петра вериги, труться криги». Криги — це крижини, а приказка означала початок льодоходу. За іншими прикметами, якщо в цей день вітер дме з північного боку — бути морозу. У той же час мороз в Петров день — провісник літньої спеки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини