"Підтримати"
Новини
Всі новини

Відомі на весь світ українці

Известные на весь мир украинцы

Багато видатних людей світового мистецтва і науки були українцями за походженням! Нижче вашій увазі пропоную невеликий перелік відомих у світі українців та видатних людей України.

Відомі українці

Тарас Григорович Шевченко (1814 - 1861) – український поет, філософ, письменник, графік, художник, фольклорист, політик, громадський діяч, і, як кажуть самі українці, духовний батько сучасного українського народу.

Григорій Сковорода (1722-1794) - педагог, поет, філософ, автор трактатів, байок, пісень.

Сергій Прокоф'єв - всесвітньо відомий видатний композитор, українець за походженням. Автор відомих балетів, опер, симфонічних оркестрів, п'єс та етюдів. Всесвітню славу приніс балет «Попелюшка», «Ромео і Джульєтта», опера «Борис Годунов». Вчитель видатних музикантів Святослава Ріхтера і Мстислава Ростроповича.

Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер та оперет.

Ілля Репін (народився 5 серпня 1844 року в Харківській губернії) – відомий живописець, художник, майстер побутових та історичних сцен. Автор «Бурлаки на Волзі», «Іван Грозний і його син», «Садко»...

Українське походження з боку батька мав ще один всесвітньо відомий композитор Петро Чайковський (1840-1893). Його знають у всьому світі завдяки його музичної спадщини, що він залишив після себе – численних опер («Євгеній Онєгін», «Мазепа»...), балетів («Лускунчик», «Лебедине озеро», «Спляча красуня»), концертів, симфоній і альбомів.

Михайло Грушевський (1866-1934) – історик, організатор української науки, професор, автор ілюстрованої історії України.

Анатолій Луначарський (народився в 1875 році в Полтаві) – письменник, політичний діяч, перекладач, літературний критик і мистецтвознавець, академік.

Євген Патон (1870-1953) - відомий київський вчений, професор, який вивчав зварювання і будівництво мостів, сформулював принципи розрахунку клепаних мостів.

Борис Патон (народився 27 листопада 1918 року) - всесвітньо відомий вчений у галузі металургії і технології металів, академік, президент Національної АН України, автор технології зварювання тканин.

Микола Амосов (1913-2002) – видатний український лікар, учений в галузі серцево-судинної хірургії, біокібернетик.

Відомий письменник Михайло Булгаков (1891-1940), автор «Собаче серце», «Майстер і Маргарита».

Сергій Корольов - геніальний український вчений з Житомира (1906-1966), вчений, академік ракетобудування та космонавтики, відомий конструктор перших космічних кораблів та штучних супутників Землі.

Відомі українські спортсмени: Сергій Бубка (стрибки з жердиною) і Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика) з Донецька, Оксана Баюл (фігурне катання) з Дніпропетровська, Жанна Пінтусевич-Блок (біг) з Чернігівської області, Володимир і Віталій Кличко (бокс) з Києва, Олег Блохін та Андрій Шевченко (футбол), Лариса Латиніна (Херсон), Ірина Дерюгіна і Ганна Безсонова (Київ) (художня гімнастика).

Відомі українці в мистецтві: українська співачка Руслана (Руслана Лежичко), яка у 2004 році здобула перемогу на конкурсі співаків Євробачення; Ольга Куриленко, остання дівчина Джеймса Бонда, яка сьогодні живе в Лондоні, народилася в Україні в місті Бердянськ; всесвітньо відома красуня, актриса, модель і модельєр Міла Йовович народилася в Києві.

Відомі люди з українським корінням: письменник Микола Гоголь (Полтавська область, предками були видатні козацькі роди України, одним з яких був наказний гетьман Яків Лизогуб), лікар і вчений-біолог Ілля Мечников (Харківська область); актор, поет і співак Олександр Вертинський (Київ); кінорежисер і 12 автор всесвітньо відомих кінофільмів Олександр Довженко (Чернігівська область); режисер Роман Віктюк (Львів); поетеса Ліна Костенко (Київська область) та ін.

Наші співвітчизники позитивно вплинули і на розвиток нашої культури та історії.

За матеріалами Україна для бізнесу

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини