"Підтримати"
Новини
Всі новини

Страхова компанія "Інгосстрах" обдирає АТО-шників

Страховая компания “Ингосстрах” обдирает АТО-шников
Шановна редакціє, звертаюся до Вас з прохання інваліда війни (учасника АТО) за допомогою в публічному висвітленні проблеми, що виникла у військовослужбовців та проведенні журналістського розслідування з метою подальшого запобігання подібного виду шахрайства з боку страхових компаній! Мова йде про аферу з продажем страхових послуг у військових частинах компанією СК «Інгосстрах» на час проведення в країні так називаної «антитерористичної операції».

До мене за юридичною консультацією з питання отримання страхового відшкодування за договором страхування звернувся колишній військовослужбовець Кочерба С. В., 1965 р. н., фельдшер мед.роти 1-ї танкової бригади, учасник бойових дій, зараз комісований по інвалідності (ІІ гр.), пов'язаної з гепатитом «С», отриманими при виконанні свого професійного та громадянського обов'язку.

З наданого гр.Кочербою С. В. страхового договору і описаних ним обставин укладення даного договору є підстави вважати, що вищезгадана страхова компанія шляхом обману, заснованого на непоінформованості клієнтів (в даному випадку — військовослужбовців) в тонкощах договірних відносин, підсовують їм договір страхування, дають завідомо неправдиву інформацію про предмет договору, та укладають з ними договори, фактично нав'язуючи їх підписання.

На прикладі обманутого військовослужбовця описую, яким чином СК «ІНГОССТРАХ» здійснює даний вид шахрайства.

Гр.Кочерба С. В. був мобілізований 09.02.2015 р. По прибутті в навчальний військовий полігон «Широкий Лан» Миколаївської обл., в/ч 3416, 11.02.2015 р. усіх мобілізованих, включаючи гр.Кочербу С. В., зобов'язали підписати договори з «Приватбанком» на оформлення зарплатної картки, на яку їм повинні були перераховувати зарплату військовослужбовця. Разом з цим договором представник «Приватбанку» підсовує (по-іншому це назвати не можна) договір добровільного страхування від нещасних випадків. При цьому, він запевняє військовослужбовців, що даним договором застраховывается їх життя і здоров'я у разі поранень, каліцтв і ушкодження здоров'я. Головний акцент робився на те, що будучи мобілізованими для проходження військової служби в умовах існуючої в країні антитерористичної операції, вони найбільш схильні до цього ризику, і у разі смерті або ушкодження здоров'я, можна буде отримати страхове відшкодування. Далі, враховуючи «масовість» заходу, військовослужбовці, не маючи необхідного часу досконально ознайомитися з договором страхування і тим більше задати уточнюючі питання, підписували договір з «ІНГОССТРАХ».

Таким чином, представником «Приватбанк» подавався такий собі «пакет послуг», що включає отримання зарплатної картки «Приватбанк» + «обов'язкове» в даному конкретному випадку страхування «Інгосстрах» (хоча за законом даний вид страхування є добровільним). У такій «добровільно-примусовий» спосіб «Інгосстрах» отримувало право списувати з зарплатної картки військовослужбовця по десять гривень щомісяця. Разом: з одного військовослужбовця – 120 грн. у рік.

Здавалося б, смішна сума, обдурили всього-на 120 грн., якщо її розглядати в масштабах одного обманутого військового. Однак ця діяльність поставлена СК «Інгосстрах» на потік у військових частинах, в яких військовослужбовці оформляють приватбанківські зарплатні картки. Відомий факт, що СК «Інгосстрах» є кептивною компанією «Приватбанк». Однак, працюючи в парі з «Приватбанком», СК «Інгосстрах» не просто м'яко кажучи займається недобросовісною конкуренцією, але що найголовніше обманом і цинічним шляхом наживається на довірі саме того прошарку населення, яке зараз виконує найголовніше і небезпечне завдання – зберігає цілісність країни і захищає її громадян ціною власного життя і здоров'я.

Обман з боку СК «Інгосстрах» полягає не тільки в нав'язуванні укладання з ними договорів страхування шляхом «підкладання» їх під договір «Приватбанку». Крім того, вони свідомо навмисно спотворюють інформацію про предмет договору страхування, в тому числі про страхові випадки, які покривають договір, приховують від клієнтів (військовослужбовців) суть, особливості договору, що унеможливлює згодом отримати страхове відшкодування.


Один з постраждалих від подібного обману і звернувся до мене з проханням роз'яснити причини відмови компанією «Ингосстрах» в виплаті страхового відшкодування. Так, гр.Кочербе С. В. була встановлена інвалідність ІІ гр. у зв'язку з отриманими захворюванням, пов'язаним із захистом Батьківщини (формулювання взята з виписки ВЛК), цироз печінки на основі гепатиту С. Заяву і всі підтверджуючі документи були надані в страхову компанію. Природно, офіційним листом гр.Кочербе С. В. було відмовлено у виплаті страхового відшкодування внаслідок того, що дана подія не підпадає під страховий випадок.

Але найстрашніше і цинічне в цій ситуації, що при детальному вивченні договору, отримання військовослужбовцями будь-якого страхового відшкодування за цим договором в умовах їх місцеперебування і виконання їх основних військових обов'язків зводиться до нуля. При тому, що на момент укладання з ними страхового договору їм обіцяли саме покриття ризиків, пов'язаних з проходженням військової служби.

Читайте на InfoKava.com: Порошенко не упустив можливості "нагріти руки" на страхування

В чому саме полягав обман «Інгосстрах» при укладанні договору:

Представником СК «Інгосстрах» (далі — Агент) надавалося завідомо неправдиве консультування. Так, Агент пояснював військовослужбовцям, що страхує їх життя і здоров'я, пов'язане саме з подіями, нещасними випадками, які можуть статися з ними під час проходження військової служби. Однак у п. 12.2. договору страхування (далі — договір) визначено, що «Дія договору не поширюється на території, які офіційно визнані зонами військових дій (збройних конфліктів)...». Тобто мобілізовані, які потенційно ризикують опинитися на території проведення бойових дій, укладають договір, який ніяк не покриває можливе отримання при цьому ушкоджень здоров'я чи настання смерті. По суті, укладають договір, який на них фактично не поширюється!!!

Агентом навмисне ховався справжній предмет договору. Так, описуючи страхові випадки згідно договору, Агент не інформував при цьому військовослужбовців про те, що за Умовами страхування до Договору страховими випадками не визнаються пошкодження, що сталися в результаті терористичних актів (пп.7 п. 4.2.), при проведенні заходів політичного характеру, які здійснюються за розпорядженням військової або цивільної влади і політичних організацій (пп.8 п. 4.2.). По суті, військовослужбовці не знали, від чого убезпечуються.

У Договорі навмисно виключені обов'язкові ризики. Як для людей, які ризикують бути відправленими у зону бойових дій, набір ризиків у договорі, який їм підсувався, вкрай знущальний. Згідно Правилам добровільного страхування від нещасних випадків, встановлених СК «Інгосстрах», існують дві схеми страхування. Схема 1 передбачає страхування на випадок настання тимчасової втрати працездатності, смерті або встановлення групи інвалідності. Схема 2 – ушкодження здоров'я або смерть. Агент підсовував на укладання саме договору за 2-ю схемою страхування, свідомо виключаючи таким чином найбільш ризикові випадки – інвалідність. Завідомо знаючи, що ушкодження здоров'я від бойових дій найчастіше тягне за собою настання інвалідності, Агент підсовував саме той варіант договору, який не покривав цей ризик, і який, крім усього іншого, є одним з основних в пакеті ризиків страхування від нещасних випадків. Фактично страхувалися тільки ті підвиди ризиків, настання яких мало ймовірно!

Військовослужбовцям надавався неповний договір. До договору не додавалися Правила добровільного страхування від нещасних випадків, які, як зазначено в самому договорі, є його невід'ємною частиною. Таким чином, ознайомитися з повним переліком страхових випадків згідно Додатка №1 до Правил страхування, військовослужбовці не мали можливості. Зате в кінці договору дрібним шрифтом зазначено, що за Правилами добровільного страхування всі ознайомлені.

У договорі прописані взаємовиключні пункти. Так, у п. 6.2 договору нещасним випадком слід вважати миттєву подія, внаслідок якої настав розлад здоров'я. І в цьому ж пункті договору прописано, що захворювання, у тому числі раптові та професійні, не відносяться до нещасних випадків. Тобто, або захворювання не повинно спричинити за собою порушення здоров'я, то порушення здоров'я не може бути викликано захворюванням. Абсолютно абсурдні формулювання, свідомо прописані з метою ухилення відповідальності у разі виникнення спорів за договором.

Договір складений таким чином, щоб максимально зменшити ймовірність виплати по ньому навіть при настанні страхового випадку. Так, у п. 4.1.6. Умов страхування до Договору однією з причин відмови у страховій виплаті є звернення застрахованої особи за медичною допомогою пізніше 48 годин з моменту настання нещасного випадку. Враховуючи специфіку суб'єкта, для кого призначався цей договір, то подібна умова — явна наруга над військовослужбовцями, які перебувають у вкрай важких обставинах.

Те, що за даним договором практично виключається можливість отримання страхової виплати, ще не всі підводні камені. За цим договором також зводиться нанівець і можливість оскаржувати виникли з нього спори. В п. 7.1. В умовах страхування до Договору зазначено, що всі спори вирішуються в Бабушкінському районному суді м. Дніпропетровська. Тобто філія «Приватбанку», що знаходиться в Миколаївській області, продає страхові послуги компанії, яка розташована за сотні кілометрів від місця знаходження клієнта. Таким чином «Інгосстрах», вказуючи вищевикладену умову в договорі, використовує віддаленість клієнтів і фактично навмисно ускладнює вирішення виниклих проблем, що дозволяє компанії ухилятись від виконання своїх зобов'язань в масовому порядку.

Наведені вище приклади свідчать про відверте шахрайство договорів СК «Інгосстрах», які укладаються з військовослужбовцями. Тим більше вражає цинізм обману, так як він спрямований саме на використання ситуації у країні і конкретно зачіпає інтереси як АТО-шників, так і мобілізованих в цілому. На обличчя кричущий випадок шахрайської компанії під гаслом: «Застрахуй захисника Батьківщини!»

Можливо, завдяки таким «низьким» махінаціям СК «Інгосстрах» увійшла в десятку лідерів ринку страхових послуг за даними видання «Капітал» від 06.03.2015 р., зібравши з мобілізованих мільйонну премію з купюр по 10 гривень.

На підставі вище викладеного, звертаюся до Вас з проханням провести журналістське розслідування, дати публічний розголос подібного зловживання з боку «Інгосстрах», а головне зупинити цей вид шахрайства і наругу над військовими.


Джерело: politica-ua.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини