"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кава продовжує життя

Кофе продлевает жизнь

Дві-три чашки кави в день знижують ризик смерті від серцево-судинних захворювань, нервових хвороб, діабету другого типу та суїциду. До такого висновку прийшли американські медики, автори статті в журналі Circulation.

Вчені узагальнили дані трьох великих досліджень, які зараз проводяться в США: Nurses' Health Study (беруть участь 74890 жінок), Nurses' Health Study 2 (93054 жінки) і Health Professionals Follow-up Study (40557 чоловіків). Протягом 30 років всіх учасників кожні чотири роки запитували про те, скільки вони п'ють кави.

Читайте на Infokava.com: Вчені попереджають: кава із супермаркетів небезпечна для здоров'я!

Всього за охоплені дослідженнями роки померло 19524 жінки і 12432 чоловіки. Виявилося, що любителів кави серед них значно менше, ніж мало б бути згідно з випадковим розподілом. Крім того, ті, хто часто п'ють каву, частіше курять і вживають алкоголь. Щоб відокремити ці фактори, вчені прибрали з вибірки курців — і відновлювальний ефект кави виявився ще сильніше.

Причому користь для здоров'я не залежить від напою: отже, допомагає організму не кофеїн, а інші природні сполуки, що містяться в кавових зернах. Біоактивні компоненти як мінімум знижують інсулінову резистентність і пом'якшують запальні процеси, відзначає співавтор статті Мін Дін (Ming Ding). Однак для точного розуміння механізмів благотворного впливу кави потрібні додаткові дослідження.

Вчені також попереджають, що не можна говорити про причинно-наслідковий зв'язок між вживанням кави і смертю. Отримані статистичні висновки слід сприймати обережно. Зокрема, неясно, наскільки зазначена информантами частота (скільки чашок в день вони п'ють) співвідноситься з реальним досвідом.

lenta.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини