"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скіфське золото незабаром повернеться в Україну

 

Колекція "Скіфського золота", яку виставили в музеї в Нідерландах у той час, коли Росія окупувала Крим 2014 року, вже найближчим часом повернеться в Україну.

Про це повідомив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

"МКІП спільно з партнерами з Нідерландів проводить низку заходів, які спрямовані на якнайшвидше повернення колекції артефактів в Україну", - зазначив Ростислав Карандєєв.

9 червня Верховний суд Нідерландів ухвалив остаточне рішення повернути "Скіфське золото" Україні. Він підтвердив рішення апеляції дворічної давності на користь Києва.

Судові баталії навколо скарбів тривали майже 9 років. Раніше Верховний суд повністю відмовив у касаційній скарзі музеїв окупованого росією Криму і залишив чинним рішення апеляції, яке задовольнило всі вимоги України.

Скіфське золото - колекція з понад 2 тис. предметів, які використовували для оформлення виставки "Крим: золото і секрети Чорного моря", що проходила з лютого до серпня 2014 року в Музеї Аллард Пірсон в Амстердамі.
Коли росія анексувала півострів, стало незрозуміло, кому передавати ці предмети: музеям в окупованому Криму чи Україні, тому музей Пірсона ухвалив рішення зберігати їх у резерві доти, доки справу не буде остаточно вирішено судом. 

"Скіфське золото" збираються зберігати в київському музеї.

Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме