"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні працюватимуть мобільні аптечні пункти

Уряд дозволив створювати мобільні аптечні пункти. Це можуть робити суб’єкти господарювання, які мають ліцензії з роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Вони функціонуватимуть виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти. Також мобільні аптеки зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій. 

Які ліки можна буде купити у мобільних аптеках?
Мобільні аптеки можуть відпускати лікарські засоби за рецептом та без нього. Всі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом як паперовим, так і електронним.

Такі мобільні аптеки також відпускатимуть лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою "Доступні ліки". 
У мобільних аптеках заборонено продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Які вимоги до мобільних аптечних пунктів?
У мобільній аптеці має бути водій та не менше одного фармацевтичного працівника, який безпосередньо відпускатиме лікарські засоби. Наявність завідувача не є обов’язковою, на відміну від стаціонарного аптечного пункту.

Автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата.

Хто контролюватиме роботу пересувних аптек?
Контроль за діяльністю мобільних аптек покладається на Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Відомості про автомобільні транспортні засоби, що використовуються ліцензіатом, повинні бути внесені до ліцензійного реєстру. 

Джерело: Уряд online 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини