"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні з'явився Міжнародний центр математики

Українські математики, успішні представники наукової української діаспори заснували Міжнародний центр математики в Україні (ICMU - International Centre for Mathematics in Ukraine). Це незалежна наукова установа, яка фінансується шляхом благодійних внесків та грантів.

Донором-засновником та основним донором цього року стала алгоритмічна трейдингова компанія XTX Markets, яка виділила на створення ICMU грант у розмірі одного мільйона євро.

Наукова діяльність ICMU відбуватиметься під наглядом міжнародної Наукової ради, до якої входять видатні математики з України та з усього світу.

Серед членів Наукової ради ICMU є три лауреати медалі Філдса - найвищої світової нагороди за математичні дослідження, яка є подібною до Нобелівської премії для математиків: Володимир Дрінфельд, Петер Шольце та Єфим Зельманов. Міжнародну Наглядову раду ICMU очолює французький математик Жан-П’єр Бурґіньйон, колишній президент Європейського математичного товариства та Європейської дослідницької ради.

«Новий Центр стане місцем, де відбуватиметься інтенсивний контакт українських вчених з їх закордонними колегами, де молоді дослідники дізнаватимуться про найновіші відкриття з усього світу», – заявила Марина Вязовська, професорка Федеральної політехнічної школи Лозанни та членкиня Координаційного комітету ICMU, друга жінка у світі та перша українка, яка минулого року стала лауреаткою медалі Філдса.

Провідні вітчизняні та іноземні математики вважають, що Україна має потенціал бути математичним лідером у Східноєвропейському регіоні. І математичні центри можуть відіграти роль каталізаторів для створення потужного наукового поля.

«В Україні вже існують сильні математичні осередки, які мають історію. Але не вистачає інфраструктури. Потрібно створити належні умови для обміну ідеями, професійного спілкування, щоб була можливість організувати події за участі вчених різних поколінь, з різних країн. Такі події мотивують і на них можна дізнатися про те, про що не прочитаєте у жодній книжці, не почуєте в університеті. Вірю, знання живуть у людському серці, а обмін знаннями йде від серця до серця», - додала Вязовська.

7-11 серпня відбулася і перша наукова подія, організована Центром - школа-конференція «Числа у Всесвіті», яка представила широкому загалу останні досягнення у теорії чисел та її застосуваннях. Вона пройшла у форматі міжнародного моста між Києвом та Варшавою. Український майданчик надала Київська школа економіки, а з польського боку – Міжнародний математичний центр імені Стефана Банаха, з живим зв’язком між двома аудиторіями.

Джерело: ZN,UA 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини