"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вірменія: Римський статут відповідає Конституції країни. Що це значить для Росії?

Конституційний суд Вірменії 24 березня опублікував рішення "Про вирішення питання відповідності Конституції зобов'язань, закріплених у Римському статуті Міжнародного кримінального суду".

Згідно з КС зобов'язання, встановлені заявою про ретроактивне визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду, відповідають Конституції.

Рішення є остаточним та набирає чинності з моменту опублікування, повідомила пресслужба КС Вірменії. При цьому троє суддів КС висловили особливу думку.

Відомо, що уряд Вірменії наприкінці 2022 року звернувся до Конституційного суду з цього питання. На думку Вірменії, це може допомогти "и до відповідальності Азербайджан". Статут був підписаний у 1998 році, але до сьогодні Республіка Вірменія не ратифікувала його, оскільки КС у 2004 році визнав зобов'язання договору такими, що суперечать низці положень чинної на той момент Конституції РА.

Примітно, що питання відповідності Римського статуту Конституції РА було порушено за тиждень після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна за злочини проти дітей України.

За умови ратифікації Римського статуту це може, окрім інших питань, що цікавлять Вірменію, означати і згоду з ордером на арешт глави Росії Володимира Путіна - Вірменія приєднається до країн, які готові піддати Путіна міжнародному суду як військового злочинця.

Пізніше стало відомо, що готова підтримати ордер на арешт і влада Австрії.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме