"Підтримати"
Новини
Всі новини

Укренерго повідомило про нові обстріли інфраструктури та пояснило свої дії

Сьогодні, 27 жовтня, російські загарбники знову обстріляли енергетичну інфраструктуру України в намірі знищити якнайбільше об'єктів енергетики. Було пошкоджено обладнання магістральної мережі української енергосистеми у центральних областях.

Було пошкоджено обладнання магістральної мережі української енергосистеми в центральних областях. У зв'язку з цим, щоб запобігти перевантаженню мережі сьогодні зранку Диспетчерський центр «Укренерго» надав операторам розподільчих мереж (обленерго) обсяг, на який потрібно обмежити споживання електроенергії в Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській та Житомирській областях. 

Надалі величина необхідного обмеження споживачів буде регулюватися залежно від поточної ситуації в енергосистемі.
Наразі обмеження споживачів необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі та уникнути повторних аварій після того, як інфраструктура була пошкоджена обстрілами росіян. Такі заходи дають можливість енергетикам швидше відновити пошкоджені об'єкти і тримати систему збалансованою.

У своєму Телеграм-каналі "Укренерго" пояснює споживачам, свої дії та дякує за економію, яку добровільно здійснюють громадяни, які обмежують свої потреби.

"Ми бачимо ваші запитання щодо графіків відключень і розуміємо, що до них виникає багато питань. Саме тому НЕК «Укренерго» разом з операторами систем розподілу (обленерго), місцевими органами влади, Міненерго та Офісом Президента вже розпочали працювати над тим, щоб допомогти обленерго зробити графіки примусового обмеження споживання більш зрозумілими та передбачуваними для споживачів.

Що відбувається, поки у мене відключили світло?
В цей час триває ремонт пошкодженої ракетними обстрілами інфраструктури магістральних мереж. Також, можливо, що саме в цей момент через ушкодження певних електростанцій є дефіцит їх потужності в мережі саме вашого регіону. А інші регіони не можуть поділитися потужністю через те, що їх мережі також пошкоджені ракетними ударами та ударами дронів.  

Саме через це вводяться тимчасові обмеження електропостачання. 
Це вимушений крок для балансування енергосистеми. Зазначимо, попри всі складнощі наразі енергосистема України працює стабільно. 

Отже, поки ви перебуваєте тимчасово без світла і струму, в цей час наші енергетики лагодять мережі і відновлюють підстанції в надскладних умовах за будь-якої погоди. 

Ми робимо все можливе, щоб відновити стабільність постачання. І якби не атаки російських ракет та дронів, ми могли б назвати дату, коли відключення закінчаться. На жаль, у воєнний час ми можемо лише сказати “робимо все, що в наших силах”.

Який ефект від добровільного обмеження, до якого закликають енергетики?
Ощадливе споживання електроенергії може допомогти уникнути примусових відключень. Що менше споживання, то менша ймовірність, що необхідно буде застосувати відключення. 

Навіть невеликий відсоток економії допомагає енергетикам забезпечувати стале балансування енергосистеми.
Без свідомої економії відновлення електромереж енергетиками буде більш тривалим.

Ваша добровільна економія електроенергії дозволяє забезпечити стабільне енергоживлення швидше. Тому економія - це підтримка не тільки для енергетиків, але і підтримка споживачів одне одним.

Це спільний внесок в збереження обʼєднаної енергосистеми України. Вона - наш спільний дім. Вимикаючи зайве, ви зберігаєте спільний дім для всіх українців".


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини