"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Антарктиді з'явилися Мрія і Мир - так назвали новонароджених тюленят

Воєнний час приносить не лише військові новини. Є і мирні, які наповнюють душу теплом. Наприклад, про завершення конкурсу на краще ім'я для новонароджених... тюленів.

Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" назвали новонароджених тюленят Мрією та Миром. Про це повідомляється у Facebook Національного антарктичного наукового центру.

Раніше повідомлялося про те, що в Антарктиді народилися дитинчата тюленів.

"Знаєте, у кого мімішність зашкалює? Це у новонароджених тюленят Уедделла. Раді повідомити, що поблизу нашої станції народилися перші цього сезону тюленята – їх уже двоє", - йдеться в повідомленні Центру.

Перший побачив антарктичний світ на сусідньому острові Вінтер біля будиночка Уорді. Другий – біля острова Скуа, на льоду у протоці Скуа Крик.

Наші полярники пишуть про дитинчат так: "Зовсім малюк, ще не відходить від матері, але, треба сказати, росте на очах (може набирати до 6-7 кг за день). Пересувається щеня (так називають новонароджених тюленят) невпевнено, адже м'язова система тільки формується, але вже за кілька тижнів розпочнеться навчальний процес, і малюк навчатиметься виживати у суворих антарктичних умовах”.

Вагітність у самок тюленів Ведделла триває 10 місяців. Народження дітей відбувається на поверхні льоду. Кожна самка приносить по одному малюку. Новонароджені тюленята зазвичай важать 25-30 кг, у довжину досягають 1,3 м, а коли стануть дорослими, повинні важити близько 400 кг.

Мати вигодовує малюка протягом 7 тижнів. Коли годування закінчується, молоді особини вирушають у воду та починають самостійне життя. А живуть ці тюлені відносно довго – 20 років.

"Тільки в Антарктиді тюлені не бояться людини. Чому? Тому що тут вчасно взяли їх під охорону. Скажімо, у Балтиці їх переслідують ще з часів палеоліту, тому, якщо побачити тут тюленя, можна ще 10 років розповідати іншим про це. А от у Антарктиці таке диво. Вітаємо новонароджених тюленят!"

Ну, а зараз тюлені отримали власні імена.

"Дякуємо всім, хто приєднався до конкурсу та писав коментарі. (...) З усієї різноманітності полярники обрали ім'я Мрія для дівчинки та Мирославка (Мир, Мирко) – для хлопчика", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили, всього надійшло понад 250 пропозицій в Інстаграмі та майже 150 у Фейсбуці. Варіанти були різноманітні: від Джавеліни та Байрактарчика до Бодіпозитивки та Борща.

"Мрія - це і про те, що ми втратили в цій війні, і про необхідність мріяти далі, вірити в краще майбутнє і будувати його. Світ сьогодні потрібен і в контексті перемоги та завершення нинішньої війни, і в контексті глобального існування планети для можливості розвитку , співробітництва, взаєморозуміння", – повідомили у НАНЦ.

Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини