"Підтримати"
Новини
Всі новини

Послуга розмитнення авто в "Дії" готова запрацювати - потрібен тільки закон

В ефірі телемарафону від 19 серпня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, коли в "Дії" запрацює послуга розмитнення авто.

"Послуга готова на 90% технічно. Попри те, що ще не ухвалений законопроєкт. Нова послуга полягає у тому, що не тільки вона відцифрована і це можна зробити онлайн - у кілька кліків розмитнити авто, яке ви купили за кордоном. А і в тому, що змінюється взагалі формула. Тобто немає суб'єктивних факторів, оцінок вартості розмитнення для митника - прибирається в корені вся корупція. Але для цього потрібно проголосувати і змінити цю формулу. Потрібно, щоб депутати підтримали законопроєкт, який розробив уряд і направив до парламенту. Зараз ми чекаємо на проведення комітету", - сказав Федоров та висловив сподівання, що нардепи проголосують за відповідний проєкт закону.

Тобто законопроєкт ще має розглянути профільний комітет Верховної Ради і тільки потім він потрапить до сесійної зали українського парламенту.

 Також читайте: Вартість автогазу в Україні продовжує знижуватися

Варто зазначити, що окрім цієї послуги для водіїв в "Дії" ще незабаром запрацює шеринг автомобіля, а посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію ТЗ будуть доступні ще й англійською мовою.

Раніше Федоров розповів, як буде проводитись розмитнення авто через "Дію"

Міністр цифрової трансформації наголосив на тому, що запуск послуги "розмитнення авто" в застосунку "Дія" - одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі.

"Найголовніша революція в тому, що не буде робитися оцінка вартості розмитнення авто на основі якоїсь суб’єктивної оцінки митника. Тобто людина взагалі прибирається з процесу оцінювання автомобіля.

Людина, яка розмитнює авто, вводить рік виробництва авто, марку, модель, об’єм двигуна і додає певні незмінні критерії. На основі формули, визначеної в нормативно-правових актах України, застосунок автоматично рахує, скільки потрібно сплатити за розмитнення. Тобто власнику автомобіля для його розмитнення потрібно буде ввести в "Дії" всі дані про автомобіль. Далі він отримає розрахунок вартості розмитнення.

Цю суму можна буде одразу сплатити в застосунку або відкласти сплату і повідомити державні органи про перетин кордону автомобілем, який підлягає розмитненню. Після розмитнення інформація автоматично потрапляє до усік відповідних державних органів. Отже, після запровадження цього нововведення необхідність в оцінці митника відпаде, суб’єктивний фактор оцінки автомобіля зникне, уся процедура розмитнення відбуватиметься через застосунок", - сказав Федоров.

Він також додав, що коли людина придбає авто, то зможе все зробити через "Дію". На митниці потрібно буде просто проїхати через кордон, і не треба буде проходити якісь процедури щодо розмитнення.

Джерело: ТСН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини