"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія – загроза для України: Зеленський затвердив стратегію інформбезпеки (Доповнено)

Росія – загроза для України: Зеленський затвердив стратегію інформбезпеки (Доповнено)

Президент Володимир Зеленський затвердив стратегію інформаційної безпеки України, де інформполітика Росії визначається як загроза для України та інших країн. Відповідний указ №685/2021 опубліковано на сайті глави держави. Також, відповідно Зеленський підписав указ про набуття чинності санкцій проти українських телеканалів "Перший незалежний" та UkrLive, пов'язаних з Медведчуком, нібито прийнятий на засіданні РНБО 28 грудня. У зв'язку із цим указом назріває новий скандал.

Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 15 жовтня 2021 року про стратегію інформбезпеки. "Утвердити стратегію інформаційної безпеки", – йдеться в указі.
Однією з глобальних загроз – для України та інших демократичних країн – у затвердженій стратегії названо інформаційну політику Росії.
"Спеціальні інформаційні операції РФ спрямовуються на ключові демократичні інституції (зокрема, виборчі), а спеціальні служби держави-агресора намагаються посилити внутрішні суперечності в Україні та інших демократичних державах", – йдеться у стратегії.
Як зазначається, технології гібридної війни проти України, що застосовуються Росією, включно з моделями та механізмами інформаційного втручання, поширюються на інші держави, швидко адаптуючись до локальних контекстів і регуляторних політик.
"Обмежувальні заходи (санкції) та ефективний механізм моніторингу та відповідальності за їх порушення є одним із дієвих механізмів відповіді на дезінформаційну активність РФ як держави-агресора", – сказано у стратегії інформбезпеки України.
Першими у списку національних загроз названо інформаційний вплив Росії як держави-агресора на українців, а також інформаційне домінування РФ на тимчасово окупованих територіях України.
Контроль за виконанням рішення РНБО щодо стратегії інформбезпеки Зеленський поклав на секретаря РНБО Олексія Данілова.

Джерело: liga.net

* * *
Також Президент України Володимир Зеленський ввів у дію санкції РНБО нібито від 28 грудня проти двох українських телеканалів "Перший незалежний" та UkrLive. Указ опубліковано на сайті глави держави.
"Запровадити рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 грудня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - сказано в тексті указу.
Указ набирає чинності з дня опублікування.
“Відповідно до статті 5 Закону України „Про санкції“ Рада національної безпеки та оборони України вирішила: підтримати внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до юридичних осіб згідно з додатком”, - йдеться у повідомленні.
Згідно з указом, санкції накладаються на:
- Медіахолдинг "Новини";
- "Тайм Медіа";
- "Телепростір".
Ці компанії володіють такими телеканалами, як ZIK, NewsOne, “112 Україна”, “Перший незалежний” та UkrLive. Ці телеканали пов'язують із соратниками підозрюваного у державній зраді нардепа Віктора Медведчука — Нестором Шуфричем та Тарасом Козаком.
Санкції передбачають, зокрема, заборону на користування радіочастотами, блокування активів та ведення будь-якої діяльності в Україні. Санкції запровадили на 5 років.
* * *
Журналісти звернули увагу, що Зеленський ввів у дію санкції, нібито прийняті на засіданні РНБО 28 грудня, хоча цього дня жодного засідання не було: воно було офіційно перенесено на 30 грудня у зв'язку із розширенням повістки.
Тарас Березовець звертає увагу громадськості на те, що цей указ є сфальшованим і злочинним, оскільки жодного рішення про ці канали насправді РНБО не приймала, оскільки засідання не було.
Схоже, назріває новий скандал, тепер вже із кримінальним душком. І стосується він саме інформбезпеки України. 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме