"Підтримати"
Новини
Всі новини

Депутати Європарламенту зажадали від Росії припинення агресії в Україні

Лідери ЄС 16 грудня, обговорили нарощування російських військ біля кордону України. Європарламент прийняв резолюцію.

Європарламент на тлі посилення російської військової загрози проти України заявив, що будь-яка агресія Москви має обійтися їй високою економічною та політичною ціною. Про це пише УНН із посиланням на ухвалену Європарламентом резолюцію.

У резолюції, ухваленій у четвер 548 голосами проти 69 при 54 утриманих, парламент засуджує нинішнє велике нарощування російської військової сили на кордоні з Україною. Депутати Європарламенту вимагають, щоб уряд у Москві негайно вивів свої сили та припинив загрожувати сусідній країні.

У тексті йдеться про те, що ЄС має бути готовий направити Росії суворе попередження про те, що військові дії проти України будуть не лише неприйнятними, а й матимуть високу економічну та політичну ціну. Країни ЄС повинні залишатися готовими до негайного узгодження суворих економічних та фінансових санкцій проти уряду Росії для усунення безпосередніх загроз, а не чекати наступного вторгнення, перш ніж вживати заходів.

"Будь-який новий пакет санкцій має включати російський офіцерський корпус , причетний до планування можливого вторгнення, а також найближче оточення та олігархів "в орбіті російського президента та їхніх сімей". Санкції також повинні включати заморожування фінансових і фізичних активів в ЄС, заборони на поїздки, виключення Росії з платіжної системи SWIFT, націлення на сектори, важливі для російської економіки, а також зрив фінансування розвідувальних служб країни" - йдеться у тексті резолюції.

Депутати Європарламенту також вимагають, щоб ЄС зробив серйозні кроки щодо зниження своєї залежності від імпорту енергоносіїв з Росії та продемонстрував сильнішу енергетичну солідарність з Україною. Це має бути зроблено за рахунок тіснішого взаємозв'язку енергетичних інфраструктур ЄС та України.

У резолюції міститься заклик не вводити в дію трубопровід "Північний потік - 2", незалежно від того, чи він у якийсь момент буде відповідати положенням Газової директиви ЄС.

Парламент також закликає Росію та підтримуваних нею бойовиків на сході України дотримуватися угод про припинення вогню. Крім того, депутати Європарламенту закликають Росію конструктивно брати участь у так званому Нормандському форматі (збираючи представників Німеччини, Росії, України та Франції), щоб спробувати врегулювати війну на Донбасі та Тристоронню контактну групу, а також реалізувати свої міжнародні зобов'язання, зокрема, за Мінськими угодами та Конвенції ООН з морського права.

У резолюції також виражається повна підтримка незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах.

Нагадаємо, українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеки нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

На фоні цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв’язок, які тривали дві години. Байден пригрозив Путіну “сильними економічними санкціями”, якщо його армія вторгнеться в Україну після того, як Росія зібрала десятки тисяч військ на кордоні.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме