"Підтримати"
Новини
Всі новини

ВР зробила важливий крок до збереження природних ресурсів України

ВР зробила важливий крок до збереження природних ресурсів України

Верховна Рада ратифікувала Нагойський протокол до Конвенції про біологічне різноманіття про доступ до генетичних ресурсів та справедливий і рівноправний розподіл вигод від їхнього використання. Відповідний законопроект № 0125 ухвалили 291 народний депутат.

Згідно з текстом пояснювальної записки, метою Нагойського протоколу є справедливий і рівноправний розподіл вигод від використання генетичних ресурсів, зокрема шляхом забезпечення належного доступу до них і належної передачі відповідних технологій, ураховуючи всі права на ці ресурси та технології, а також шляхом належного фінансування, сприяючи таким чином збереженню біологічного різноманіття і сталому використанню його компонентів.
Наголошується, що членство України у Нагойському протоколі потребуватиме сплати з державного бюджету щорічного внеску до Довірчого фонду Нагойського протоколу у розмірі близько 3 (трьох) тис. доларів США.
Очікується, що реалізація протоколу стимулюватиме збереження природних ресурсів в Україні як джерела прибутку та покращення середовища існування людини, підвищення інвестиційної привабливості та покращення міжнародного іміджу держави як такої, для якої питання збереження довкілля є одним з пріоритетних.
Нагадаємо
У 2011 році Україна підписала Нагойський протокол. Він передбачає належне фінансування, що сприяє збереженню біологічного різноманіття і сталому використанню його компонентів.
У зв’язку з тим, що Нагойський протокол набрав чинності 12 жовтня 2014 року, порядок набрання чинності для України застосовується відповідно до пункту 2 статті 33 Нагойського протоколу.
Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме