"Підтримати"
Новини
Всі новини

КСУ бунтує: не став приймати присягу суддів, призначених Зеленським

КСУ бунтує: не став приймати присягу суддів, призначених Зеленським

Конституційний Суд України відтермінував приведення до присяги Оксани Грищук та Олександра Петришина, яких Президент Володимир Зеленський днями своїми указами призначив суддями КСУ. Про це повідомила представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря у вівторок.

“Сьогодні Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні скликаному на вимогу 11 суддів відтермінував приведення до присяги новопризначених суддів Конституційного Суду України до остаточного підтвердження наявності вакантних посад за квотою Президента України”, — написала Совгиря у Telegram.
Нагадаємо
Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ Президента України Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.
Йдеться про указ, який Президент України Володимир Зеленський підписав 27 березня і яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.
Зеленський вирішив звільнити указом Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду України, адже на його думку, роботу судді супроводжували різні політичні та бізнесові групи.
Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ. Тупицький є фігурантом й інших справ.
Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини