"Підтримати"
Новини
Всі новини

Штучний інтелект: наслідки глобального впровадження

Штучний інтелект: наслідки глобального впровадження

На Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у швейцарському Давосі експерти представили доповідь, в якій прогнозуються наслідки повсюдного впровадження систем штучного інтелекту (ІІ).

Прогноз має переважно позитивний характер: зростання світової економіки, а також порятунок людини від рутинної роботи за рахунок автоматизації та підвищення продуктивності праці.
Доповідачі виходять із того, що здатний приймати самостійні рішення ІІ з'явиться у найближчі десятиліття та зможе замінити людину практично у всіх трудових сферах. Повна автоматизація праці очікується приблизно через 125 років - відлік ведеться з 2016 року.
Орієнтовно через 40 років ІІ зможе замінити хірургів, а роздрібних продавців він витіснить, мабуть, уже через 15 років. Через 30 років штучний розум зможе написати бестселер. В одній сфері діяльності зможуть працювати кілька систем ІІ, що координують роботу одна з одну.
Це призведе до зростання світової економіки приблизно вдесятеро. Однак, стверджують автори доповіді, при цьому зросте ризик збільшення соціальної нерівності, тому пропонується посилення повноважень інституцій, які відповідають за розподіл благ, одержаних від роботи ІІ. Ці ж інститути повинні вирішувати проблему зникнення робочих місць, викликану повсюдним впровадженням даних технологій: системи ІІ можуть витіснити людину не тільки там, де виконуються рутинні завдання, а й у сфері висококваліфікованої праці.
Професії, що залишилися «людськими», зроблять роботу менш цікавою і більш «стресовою», оскільки зросте роль систем контролю на робочих місцях. Для боротьби з витісненням людини машинами експерти ВЕФ пропонують зробити пріоритетною розробку рішень, які збільшують ефективність роботи людини, але не виключають її повністю. Для цього буде потрібний новий підхід до вирішення питань соціального захисту, включаючи запровадження гарантованого базового доходу.
Джерело: Finance.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини