"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україні потрібен власний газ: підписано меморандуми з інвесторами

Співпраця з іноземними компаніями дозволить почати освоєння нових ділянок Чорного моря і збільшить ефективність видобутку газу на виснажених родовищах. НАК Нафтогаз України залучив іноземні компанії для розвитку газовидобутку і підписав три меморандуми щодо партнерства в розвідці і видобутку газу. Про це повідомляється на сайті держкомпанії.
 
Нафтогаз під час Українського газового інвестиційного конгресу, що проходить у Києві, підписав меморандуми про взаєморозуміння з такими компаніями: Dragon Oil з ОАЕ, азербайджанською SOCAR AQS, американськими Helmerich&Payne, Inc. (H&P) і 3 Seas Energy.
"Ці меморандуми формують основу для партнерства, запланованого в рамках нових стратегічних проектів, таких як освоєння ділянок Чорного моря і покладів газу щільних порід, а також у напрямку збільшення ефективності видобутку на виснажених родовищах", - йдеться у прес-релізі Нафтогазу.
За словами голови правління НАК Юрія Вітренка, на це знадобиться більше 20 млрд доларів інвестицій.
"Тому нам важливо залучати партнерів та інвесторів, щоб результативно і швидко втілити наші плани. Вдячний Dragon Oil, SOCAR AQS, 3 Seas Energy і H&P за готовність до співпраці. Упевнений, що вона буде взаємовигідною", - додав Вітренко.
Відзначається, що співпраця із Dragon Oil розглядається навколо вивчення і освоєння ділянок Чорного моря. Ця компанія успішно веде свою основну діяльність на Близькому Сході, у Північній Африці та Центральній Азії. Зокрема, вже 20 років Dragon Oil працює на Каспійському шельфі в рамках угод про розподіл продукції з урядом Туркменістану, і за цей час інвестувала в його розробку близько семи мільярдів доларів.
"Українська частина Чорного моря, яка сьогодні є одним із найменш досліджених й одночасно багатообіцяльним об'єктом у регіоні, може стати потужним джерелом для поставок газу в Європу", - заявив генеральний директор Dragon Oil Алі Аль Джарван.
Кооперація з SOCAR AQS, компанією з управління бурінням і будівництвом свердловин, може технологічно посилити освоєння чорноморських ділянок. Компанія має великий досвід буріння на шельфі Каспійського моря і власний буровий флот для роботи на морі.
"Співпраця відкриває нові можливості для розвитку ділових відносин щодо спільної оцінки перспектив у сфері розвідки та видобутку вуглеводнів в Україні, обміну досвідом, знаннями і технологіями", - зазначив генеральний директор SOCAR AQS Самір Моллаєв.
Робота з 3 Seas Energy і H&P буде зосереджена на розробці щільних колекторів по всій Україні. Компанія також сприятиме підвищенню ефективності розробки вже виснажених родовищ і підвищенню ефективності роботи внутрішнього бурового підрядника Нафтогазу - Укрбургазу.
"Ми сподіваємося на розширення партнерства з Нафтогазом, що забезпечить нарощування мільйонів кубометрів газу", - сказав голова правління Getka Group Даріуш Чічокі.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини