"Підтримати"
Новини
Всі новини

Молдова залишилася без газу, Україна обіцяє надати допомогу

Молдова вперше за 30 років придбала газ у альтернативного постачальника, а не Росії. Про це прес-служба міністерства закордонних справ Молдови повідомила "Європейську правду" 25 жовтня.

"Сьогодні уряд Республіки Молдова вперше в історії країни купив природний газ із альтернативного джерела. Молдавська державна компанія Energocom підписала контракт із польською компанією PGNiG на 1 млн м³ природного газу", – йдеться у повідомленні.
До цього протягом 30 років Молдова купувала газ лише у російського "Газпрому", повідомили у МЗС.
Для закупівлі газу у альтернативного постачальника Energocom провела конкурс, у ньому взяли участь сім компаній, виграла польська. Газ надходитиме до Молдови протягом доби з 6.00 26 жовтня, його транспортуватимуть через Україну (газовий пункт Олексіївка у Чернівецькій області на українсько-молдовському кордоні).
Нагадаємо
У 2006 році Росія та Молдова уклали контракт на постачання газу, який вони неодноразово продовжували. Черговий термін дії договору спливав 30 вересня 2021 року, і сторони продовжили його до кінця жовтня, зазначає РБК. За новими умовами вартість газу переглядається на основі спеціальної формули, яка враховує динаміку цін на пальне на світовому ринку. Наразі, за інформацією NewsMaker, Молдова змушена закуповувати газ за ціною $800 за 1 тис. м³ (для порівняння: за даними Міністерства економіки України, у вересні середня вартість імпортного газу, який закуповувала Україна, становила $543 за 1 тис. м³).
Компанія "Молдовагаз" 6 жовтня попросила споживачів скоротити витрати газу, оскільки країна споживає більше, ніж імпортує, зазначило видання.
22 жовтня парламент Молдови оголосив режим надзвичайного стану через газову кризу, режим НП триватиме до 20 листопада.
Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця сказала, що молдавським представникам у Москві не вдалося досягти остаточної домовленості з "Газпромом" і зараз "немає впевненості в тому, що сторони домовляться".
Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов заявляв про можливість допомогти Молдові з газом у відповідь на її прохання. За його словами, газ "постачатиметься не за гроші, а на певний період, щоб Молдова потім його повернула".
НАК "Нафтогаз України" підписав рамкову угоду з молдавською Energocom про постачання обсягу до 700 млн. м³ газу, у разі потреби. У "Нафтогазі" повідомили, що НАК подає свої цінові пропозиції, але поки що не має прийнятих угод з Energocom.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме