"Підтримати"
Новини
Всі новини

Виверження вулкану посилилося: на Ла-Пальмі б'є лавовий "фонтан"

На іспанському острові Ла-Пальма посилилося виверження вулкана Кумбре-В’єха після появи нових тріщин. Про це повідомляє Sky News.

Цими вихідними на схилах вулкана Кумбре-В’єха з’явилися нові тріщини, що призвело до інтенсивнішого виверження та утворення “гігантського лавовового фонтану”.
Повідомляють, що зараз вулкан вивергається найактивніше за весь час. Потоки лави мають ширину майже 3 км.
Влада вже приготувалася до чергової евакуації людей.
Нагадаємо
Виверження вулкана Кумбре-В’єха на іспанському острові Ла-Пальма почалося 19 вересня. Лава вже поглинула більше ніж 600 гектарів землі і зруйнувала понад 1,5 тис. будівель, а також бананові плантації, які забезпечували майже третину робочих місць на острові.
Із міркувань безпеки з Ла-Пальми вже евакуювали приблизно 7 тис. людей, постраждалих немає. 28 вересня острів оголосили зоною стихійного лиха.
Протягом останніх днів на Ла-Пальмі посилилася сейсмологічна активність. Було зареєстровано десятки землетрусів, проте їхня магнітуда не перевищувала 4,8.
Попіл із виверження вже дістався навіть України у вигляді діоксиду сірки SO2. Але вчені кажуть, що можно поки щи не хвилюватися. Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме