"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українці стали хворіти частіше та довше, грошей на лікарняні не вистачає

У січні-вересні 2021 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування лікарняні з тимчасової втрати працездатності на суму понад 10,9 мільярда гривень – це на 56,1%, або 3,9 млрд грн більше, ніж за той же період 2020 року. Про це повідомили у Фонді.

“Упродовж трьох кварталів цього року лікарняні на оплату подали на пів мільйона осіб більше – 2 млн працюючих проти 1,5 млн у минулому році. Зросла також тривалість лікарняних і загальна кількість днів, прийнятих ФССУ на оплату. За підсумками дев’яти місяців допомогу по тимчасовій непрацездатності призначено за 29,5 млн днів – на 37,3%, або 9 млн днів більше, ніж у 2020-му”, – повідомили в Фонді соціального страхування України.
Пресслужба Фонду повідомляє, що на сьогодні зі страхових виплат медикам по ковід заборгованість відсутня.
“Заборгованість є по матеріальному забезпеченню 2,2 млрд гривень (лікарняні, декретні), які не діляться на медику чи не медику. Це близько 200 осіб. Так як бюджет Фонду складається майже повністю з частки ЄСВ, то питання боргів вирішується або з нових надходжень ЄСВ, або з фінансовою допомогою Кабміну”, – повідомляють там.
Потреба у видатках на лікарняні на тлі COVID-19 і страхові виплати перевищила надходження на 2,2 млрд грн у вересні. У зв’язку із зростанням кількості лікарняних і системне зменшення відсотку частки ЄСВ, яка направляється до бюджету Фонду соцстрахування, сьогодні наявні затримки у фінансуванні матеріального забезпечення. 
"За підсумками вересня 2021 року, на рахунок Фонду соціального страхування України надійшло 2,594 мільярда гривень частки ЄСВ. Потреба у видатках на допомоги і страхові виплати (без врахування адмінвидатків) за цей же період склала 4,789 млрд гривень, враховуючи заборгованість з фінансування лікарняних, декретних і допомог на поховання, що накопичилась на початок місяця", - йдеться у повідомленні Фонду соціального страхування.
Так, перевищення потреби у видатках над фактичними доходами від частки ЄСВ, з якої складається бюджет Фонду, становило 2,2 мільярда гривень. 
У ФССУ зауважують: потреба у видатках перевищує доходи від частки ЄСВ упродовж усього 2021 року та корелює із зростанням сум допомог за лікарняними, виданими у тому числі в разі лікування від COVID-19.
"У зв’язку із зростанням кількості лікарняних листків, які передаються до Фонду на оплату, а також через системне зменшення упродовж декількох років відсотку частки ЄСВ, яка направляється до бюджету ФССУ (загалом майже на 5%, що у грошовому еквіваленті розрахунково дорівнює близько 16 млрд грн недоотриманих коштів), сьогодні наявні затримки у фінансуванні матеріального забезпечення. Однак, попри збільшення стандартних строків фінансування матеріального забезпечення, усі види допомог надаються Фондом у повному обсязі", - зауважили у фонді.
Фонд соціального страхування, як вказано, направляє кошти на матеріальне забезпечення і страхові виплати кожного дня, по мірі сплати єдиного внеску страхувальниками. 

Нагадаємо

За період з 9 по 13 жовтня 2021 року на підприємствах України зафіксовано 371 нещасний випадок, внаслідок якого постраждала 371 особа, з яких 25 загинули.
З них повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання медиків на COVID-19 – 321.
Найбільша кількість нещасних випадків зареєстрована у Дніпропетровській області (87 випадків) і Львівській області (61).
Бюджет Фонду соціального страхування України майже повністю складається з частки ЄСВ. Увесь обсяг сплаченого єдиного внеску розподіляється між ФССУ, Пенсійним фондом і Фондом соцстрахування на випадок безробіття відповідно до визначених урядом пропорцій. Так, до бюджету ФССУ надходить частка ЄСВ у 9,5727% від 100% обсягу єдиного внеску.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме