"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дуда через міграційну кризу зателефонував Зеленському та президентам країн Балтії

Дуда через міграційну кризу зателефонував Зеленському та президентам країн Балтії

Президент Польщі Анджей Дуда провів телефонну розмову з главою Української держави Володимиром Зеленським, її темою стало загострення міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні "через гібридні дії режиму Олександра Лукашенка". Про це йдеться в повідомленні на сайті президента Польщі.

"Польський лідер засудив цинічне використання владою Білорусі мирних жителів. Він також вказав на зростання ризику застосування аналогічних заходів проти інших країн регіону, що значно знижує рівень безпеки в усій Європі. Лідери заручилися взаємною підтримкою та солідарністю", – наголошують у повідомленні.
Як пише сайт президента Польщі, у понеділок Дуда також мав телефонну розмову із президентом Литви Гітанасом Науседою.
"Обговорили гібридну атаку, що розширюється на польсько-білоруському кордоні, із президентом Польщі Анджеєм Дудою. Литва повністю солідарна з Польщею. Ми готові надати всю необхідну підтримку нашому сусідові, щоб подолати проблему з нелегальною міграцією", – написав Науседа у Twitter.
Крім того, Дуда поговорив на тему міграційної кризи із главами Латвії та Естонії – Егілсом Левітсом та Аларом Карісом, повідомив у Twitter держсекретар канцелярії президента Польщі, керівник бюро з міжнародної політики Якуб Кумох.
У зв'язку із ситуацією на польсько-білоруському кордоні Польща з 9 листопада зупинила рух на автомобільному прикордонному переході у Кузниці, йдеться у Twitter прикордонної служби країни. Мандрівників скерували до інших пунктів у Тересполі та Бобровниках.
Нагадаємо
Цього року країни Балтії та Польща зіткнулися із проблемою нелегальної міграції з Білорусі.
У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисне послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні.
13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією. Окрім Литви, надзвичайну ситуацію на кордоні з Білоруссю оголосили у Латвії та Польщі.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив 17 вересня, що на території Білорусі перебуває понад 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.
Через наплив мігрантів уряди Литви, Латвії та Польщі вирішили побудувати паркан на кордонах із Білоруссю.
Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі під час зустрічі у Києві 23 серпня випустили спільну декларацію. У заяві міграційну кризу на кордоні з Білоруссю вони назвали "політично керованою гібридною операцією, яку здійснює режим Лукашенка", в котрій "експлуатують беззахисних громадян третіх країн". Її мета – "відволікти увагу від частих порушень прав людини і громадянина з боку режиму".
7 листопада нелегальні мігранти атакували пости польських прикордонників та намагалися зламати паркан на кордоні з Білоруссю.
8 листопада міністерство оборони Польщі оголосило стан підвищеної готовності для військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. На кордоні чергує понад 12 тис. солдатів.
За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС. У МЗС Литви закликали ввести санкції проти аеропортів Білорусі через міграційну кризу на кордоні з Євросоюзом.
Політики та політологи України вважають, що ця міграційна криза загрожує і Україні, бо мігранти з Білорусі можуть спробувати потрапити до ЄС через Україну. У зв'язку з цим є гостра необхідність вже зараз готуватися: зміцнювати північні кордони країни.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини