"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія припинила транзит газу в Угорщину територією України

Російська компанія “Газпром” зупинила транзит природного газу територією України у напрямку Угорщини. Про це інформує Оператор ГТС України.

“1 жовтня 2021 року з початку нової газової доби (7:00) зупинено транзит природного газу територією України у напрямку Угорщини. Заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік (з 01.10.2021 по 30.09.2022) у розмірі 24,6 млн куб. м на добу”, — йдеться в повідомленні.
Так, повідомляється, що з 1 жовтня 2021 року вступив в силу контракт між Угорщиною та Росією на транспортування газу обсягом 4,5 млрд куб. м на рік, згідно з яким природний газ до Угорщини буде поставлятися через "Турецький потік".
З урахуванням того, що імпорт природного газу з Угорщини відбувався шляхом віртуального реверсу, можливості імпорту з Угорщини без транзиту відсутні, зазначають в ОГТСУ.
“Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України, і українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань. Більш того, український маршрут — найбільш економічно вигідний, бо є найкоротшим шляхом постачання газу до Угорщини, про це свідчать обсяги торгівлі між компаніями обох країн за останні роки. Монополізація газових маршрутів Газпромом, яку ми наразі спостерігаємо, ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС — конкурентності та прозорості. Посилення домінуючого положення одного гравця та використання їм важелів впливу в очевидно політичних цілях на фоні шокуючого зростання цін на газ в Європі має бути зупинено”, — зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон, слова якого приводить пресслужба.
Раніше низка російських ЗМІ, зокрема ТАСС і “Московский комсомолец”, повідомляли про те, що відсьогодні російський “Газпром” почав постачати газ в Угорщину за довгостроковим контрактом, укладеним 27 вересня, через газопровід “Балканський потік” і трубопроводи Південно-Східної Європи.
Про початок поставок також казав напередодні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, слова якого наводить портал Liner.hu. За даними порталу, поставки повинні були початися о 6 ранку за місцевим часом в п’ятницю, 1 жовтня.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини