"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чим газова криза загрожує Украині пояснює Лана Зеркаль

Радниця міністра енергетики Олена Зеркаль, коментуючи енергетичну кризу у Молдові, застерегла, що Україна може стати наступною.  Про це вона сказала в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Там дуже критична ситуація. І вчора, позавчора проводили дуже багато зустрічей і розмов з Молдовою щодо того, як вирішувати цю кризу. І, зрозуміло її можна вирішувати тільки спільно. Тому що Молдова це перший дзвоник. В принципі ця криза буде притаманна всій Європі. І, на жаль, Україна наступна», – заявила Зеркаль.
Вона наголосила, що кризу спричинив збіг багатьох чинників, але ринкові ціни зараз диктують автократичні режими.
«Були і природні чинники і в Азії, і в Латинській Америці, і в Америці, і невистачання LNG. І воно буде зростати з часом, незважаючи на виробництво, яке зростає. Але попит і те, що газ фактично є перехідним паливом для Азії для досягнення цієї нульової емісії. Воно все складається так, що ринкові ціни зараз диктують автократичні режими. І Путін не може не скористатися цим. Тому що він є найяскравішим представником цієї автократичної системи», – зазначила радниця глави Міненерго.
Є й інші загрози.
Зріст цін на газ може вплинути не тільки на тарифи житлово-комунальних послуг, а й на аграрний сектор. В умовах зростання цін багато підприємств припиняють роботу, що, своєю чергою, впливає на хімічну промисловість, каже Зеркаль.
«Всі ми зараз говоримо про ціни на газ в прив’язці до наших домівок, але ж, знову-таки, якщо подивитися трохи далі, то це буде мати вплив і на врожай наступного року. Тому що для того, щоб починати всі сільськогосподарські роботи, потрібно мати також і добрива. А добрива виробляються з газу. І зараз зупиняються заводи, які виробляють ці добрива, бо воно просто стає золотим», – пояснила Зеркаль.
Водночас, за словами радниці міністра, український уряд розраховує на продовження транзиту та реверс газу з-за кордону: «тобто все це дуже комплексна картинка, де все залежить від наявності всіх елементів у системі».


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини