"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вангергейт або врятувати рядового Єрмака: ТСК "відзвітувала про розслідування"

У ТСК відзвітували у справі "вагнеровцев": спецоперації із затримання "вагнеровцев" - не було. Це був "український спеціальний захід" із затримання бойовиків, причетних до збитого рейсу МН-17, інформує Obozrevatel.

Нагадаємо: 29 липня 2020 року в Мінську було затримано 29 бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер", які брали участь в боях на Донбасі на стороні терористів, замішані у вбивствах, тортурах і в загибелі Боїнга МН-17. Їх арешт повинні були провести спецслужби України. Однак, Білорусь передала вагнерівців Москві.
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради дійшла висновку, що ніякої спецоперації не було, було спецзахід, який було визнано недоцільним.
Заяву після, нібито, засідання ТСК 10 вересня зробила глава тимчасової слідчої комісії, нардеп від "Слуги народу" Мар'яна Безугла.
За словами Безуглої, бойовиків повинні були затримати не в Києві, а відразу після прибуття в Стамбул. Однак, в комісії прийшли до висновку, що в плануванні спецзаходу були недоліки, і він виявився неуспішним та непотрібним.
У той же час Безугла підкреслила, що сценарій примусової посадки літака розглядався тільки як додатковий, але не основний.
Вона пояснила, що російські спецслужби знали про спецзахід, тому співробітники Служби безпеки не зуміли "витягнути вагнеровцев". Безугла додала, що СБУ не врахувала ризики через ситуацію в Білорусі.
Вона також повідомила, що про інформованість ФСБ РФ було відомо, однак, хто передав їм інформацію, не сказала.
У той же час глава ТСК додала, що вони не вбачають в даних подіях державної зради.
Безугла запевнила, що президент Володимир Зеленський дзвонив Олександру Лукашенко вже після того, як "вагнеровцев" затримали в Білорусі.
Слідча комісія, повідомила Безугла, продовжує роботу і опитує причетних до спецзаходів осіб.

Гео Лерос
Безугла всього лише озвучила тези, підготовлені в кабінеті Єрмака і займався цим Подоляк. Це тези про те, що не було ніякої спецоперації, хоча про неї вже говорять відкрито всі світові ЗМІ. Про те, що на відомому засіданні, нібито, був якийсь агент, який все і злив. Але вище керівництво рік мовчало, а потім в порушення всіх норм, створили ТСК і тепер надали, нібито, її рішення. Тищенко в Раді намагався перешкодити моєму виступу, в якому я просив президента доповісти, хто зірвав цю операцію: Єрмак або сам Зеленський. Це все, що нас цікавить. Один з двох цих людей прийняв рішення про злив операції. Тому що на вищому рівні в РФ, з Козаком, спілкуються тільки ці двоє людей.

В'ячеслав Чорновіл
У Безуглої була одна задача - "відмазати", виправдати Єрмака. Зеленського вже ніхто не виправдовує. Рятують Єрмака. Ось вона і наговорила абсолютної каші, а ми тепер будемо її розгрібати. Засідання комісії насправді не було. Ніякі рішення ТСК не приймала. Безугла прочитала інформацію, яку їй "спустили" згори ті, хто не має проава впливати на комісію. Як повідомив заступник голови ТСК Ринат Кузьмін, з моменту створення комісії не допитана жодна причетна до справи особа, нікого не познайомили із зібраним матеріалом і просто нічого не обговорювали. Тобто, має місце службове підроблення. Сьогодні зроблена імітація, фальсифікат засідання комісії, а це - кримінальний злочин, за який всі вони в підсумку будуть засуджені. А мета цієї фальсифікації одна - врятувати рядового Єрмака.
  
Віктор Уколов
Відразу слідом за відправкою вагнеровцев в Москву, Андрій Богдан в інтерв'ю Гордону першим сказав про дзвінок з близького оточення президента, після якого операція по їх затриманню в Україні була зірвана. Допитали Андрія Богдана? Ні. Допитали Андрія Єрмака? Ні. Допитали президента? Ні. На якій підставі Безугла робить свої висновки? На основі того, що їй написав Подоляк? Чому президент замовчує все це вже рік? Моя думка, тому що в цій групі були важливі свідки того, як збили рейс МН-17, і того, що збили ІЛ-76, коли загинули бійці, які летіли на виручку нашим до Луганська. Серед вагнеровців були ті наймані вбивці, яких державними нагородами нагороджував особисто Путін. І якби їх затримали, можна було б юридично висунути звинувачення особисто Путіну. І Зеленський, схоже, знав про це і... запобіг такому розвитку подій. І це не було в інтересах не тільки України, але й тих країн, які постраждали від загибелі рейсу МН-17 і допомагають нам у вирішенні проблем.

Андрій Парубій
Ця операція і її злив стали значущими як для України, але і для всього світу. Це ж стрес і моральна демотивация для військових і для керівництва армії, тому що з'явилися сумніви і навіть підозра, що слив однії з важливих спецоперацій по встановленню винних в тому, що збитий пасажирський літак МН-17, що загинули люди, а також в розв'язанні війни на сході України, що цей "злив" стався в вищих ешелонах влади, які потім цілий рік приховували обставини провалу. Це великий удар не тільки по нашим розвідникам, а й по всьому сектору безпеки держави. Потрібні компетентні і чесні відповіді не тільки українській громадськості, але і нашим західним партнером. Депутатам від Європейської солідарності відмовили в присутності на ТСК, як висновок - її створили не для об'єктивного розслідування, а для приховування істини, для політичних маніпуляцій і відбілювання винних.

Михайло Забродський
У ТСК - представники виключно однієї партії і фракції, монобільшості "слуг". Всі рішення прийняті одноголосно, виходячи з певної політичної мети. Ми роботу цієї комісії не визнаємо до тих пір, поки в ході засідань ТСК не будуть заслухані всі вищі чиновники, які мали відношення до провалу операції. Важливим є те, що, нарешті, через рік, під тиском світової громадськості, визнано, що така операція була, і що вона була провалена чинним керівництвом країни через злив інформації білоруській та російській сторонам. І тим більш дивно, що на ТСК планують запросити п'ятого президента і не збираються запрошувати шостого. Повинен бути запрошений і Єрмак. Поки ми бачимо тільки закритість і небажання розслідувати цю справу.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме