"Підтримати"
Новини
Всі новини

Медведчуку оголошено нову підозра в зраді з арештом або мільярдом в заставу

За матеріалами Служби безпеки України, народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку оголошено нову підозру – про державну зраду (ст. 111 ККУ) та сприяння діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ч.1 ККУ). Прокуратура йде з клопотанням про тримання під вартою або заставою в 1 млрд грн. Про це заявили на брифінгу голова СБУ Іван Баканов і генпрокурорка Ірина Венедіктова, повідомляє Liga.

За версією слідства, йдеться про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України. 
"За посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Зрештою ті контракти були зірвані, що спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в нашій країні", – заявляють у СБУ.
Також зазначається, що згодом за сприяння Медведчука з метою повернення України до орбіти впливу РФ було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України.
"Це питання державної зради. І того, як окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами "схеми". Моє чітке переконання – ці люди мають понести заслужене і законне покарання за ту шкоду, яку вони завдали державі. Тому що їхні дії – це підрив енергетичної незалежності України", – заявив на брифінгу Баканов.
Голова СБУ та Генпрокурор оприлюднили низку аудіозаписів, що нібито підтверджують існування "вугільної схеми" та зацікавленість у ній влади РФ. Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, котрий, зокрема, спілкується щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади. Під час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадовців України.
Слідство заявляє, що за посередництва наближеної до Медведчука особи (бізнесмена С.Кузяри) на окупованій території було обрано два фактично не працюючі вугільні підприємства. Їхніми керівниками призначено представників угрупувань "Л/ДНР", їм відкрито банківські рахунки та укладено з ними договори на постачання вугілля.

Ці питання узгоджувалися, зокрема з ватажками бойовиків, заявляють у СБУ. За час функціонування цієї схеми, за даними правоохоронців, проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн грн.
"Слідство володіє серйозним масивом доказів, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів. Ми знаємо про передачу готівки до угрупувань "Л/ДНР" і перерахування коштів підприємствам з окупованих територій. Більше того, ми бачимо, що ті плани, які обговорюють фігуранти (зміна керівників підприємств, відкриття банківських відділень тощо) згодом були реалізовані", – наголосив Баканов.
Він зазначив, що слідство триває, опрацьовується питання оголошення підозри іншим особам. СБУ продовжує це розслідування у співпраці з Офісом генпрокурора і ДБР.
Прокуратура клопотатиме про обрання для народного депутата України Віктора Медведчука запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або заставу в 1 млрд. Про це заявила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова під час брифінгу в п’ятницю.
“Підозра пану Медведчуку на нашу думку вручена усіма можливими способами станом на сьогодні. Щодо того який запобіжний захід ми б обирали пану Медведчуку. Це не компетенція СБУ, але якщо оцінювати все що ми почули, я б просив безальтернативний варіант у вигляді арешту”, — сказав під час брифінгу голова Служби безпеки України Іван Баканов.
Венедіктова відповіла йому, зазначивши: “Не можна по такій категорії справ йти безальтернативно... Прокуратура піде з клопотанням про тримання під вартою або заставою в 1 млрд грн”.
Стосовно Порошенка та Гонтаревої.
“У частині питання щодо Петра Олексійовича (Порошенка — ред.) і пані Гонтаревої (Валерія Гонтарева, глава НБУ до 2018 року — ред.) — складне питання. Насправді, станом на сьогодні, ми не розголошуємо в інтересах слідства інших фігурантів. Разом з тим, з огляду на те, що ми побачили, іншого варіанту ніж відпрацьовувати версію щодо причетності пана Порошенка і пані Гонтаревої до цього процесу просто неможливо”, — сказав голова Служби безпеки України Іван Баканов.
З його слів, якщо відповідні докази будуть зібрані, правоохоронці вийдуть на ще один брифінг і повідомлять про це суспільство.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме