"Підтримати"
Новини
Всі новини

Саміт ЄС-США відбувся: підсумки переговорів Джо Байдена і євродипломатів

Саміт ЄС-США - перший з 2014 року - відбувся у вівторок, 15 червня, в Брюсселі під час першого візиту до Європи Президента США Джо Байдена після вступу на посаду в січні цього року. Ключові підсумки - єдина позиція з Росії і торгове перемир'я. Також ЄС і США почнуть діалог високого рівня щодо Росії. Про це повідомляє "5 канал".

У підсумковому комюніке йдеться про те, що сторони єдині в позиції щодо російського питання та готові рішуче відповідати на її негативну поведінку. Також, глави США та Євросоюзу закликали Москву припинити репресії та звільнити політв'язнів. Водночас висловили підтримку Україні, Грузії та Молдові, які постраждали від агресії Кремля.
Серед іншого, США та ЄС домовилися про торговельне перемир'я. Після зустрічі з євродипломатами Джо Байден вирушив до Женеви, де завтра зустрінеться з Володимиром Путіним.
Своїм візитом до Євросоюзу Джо Байден дає зрозуміти: епоха Дональда Трампа, який ставив Америку понад усе, закінчилася. Теперішня адміністрація Білого дому хоче налагодити зв'язки з європейськими партнерами та почати нову еру у відносинах із Європою - відмінну від тієї, яку сповідував попередник.

"У нас чудова нагода працювати разом з ЄС та НАТО. Ми дуже цьому раді. Нас добре прийняли - Америка повернулася. Ми ніколи не йшли зовсім, але нині підтверджуємо, що Сполучені Штати зацікавлені в тому, аби мати чудові відносини з НАТО і Європейським Союзом", – наголосив Джо Байден.
І для цього Сполучені Штати готові йти на компроміс. Насамперед у торговельній суперечці. Джо Байден пообіцяв зняти мита на європейські продукти, сталь та алюміній, які запровадив Дональд Трамп. Тарифи сягали мільярди доларів. На дзеркальні поступки пішов і Євросоюз – скасував мита.

А ще сторони залагодили розбіжності довкола субсидій для двох авіавиробників-конкурентів: європейського Airbus та американського Boeing. Сварка тривала від 2004-го й загострилася під час каденції Дональда Трампа. І ЄС, і Сполучені Штати незаконно надавали допомогу кожен своєму національному виробнику літаків. А у відповідь на взаємні порушення ввели один проти одного торговельні тарифи.

"США та Європейський Союз – найбільші торговельні й інвестиційні партнери. Попри пандемію, торгівля між Сполученими Штатами та ЄС у 2020-му році становила трильйон євро. Щоби зберегти таку динаміку і пристосуватися до конкурентного міжнародного середовища, ми вирішили створити Раду ЄС-США з питань торгівлі й технологій", – зазначила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона сприятиме розширенню співпраці між сторонами в цих галузях, залученню інвестицій та допомагатиме вирішити торгові суперечки. А ще Вашингтон і Брюссель сформували робочу групу з питань боротьби зі змінами клімату. Не оминули увагою і клімат політичний. Євросоюз та США виступають єдиним фронтом проти агресивної політики Росії та економічних впливів Китаю – твердять європейські топ-дипломати.

"Ми єдині у своїй позиції. Кілька тижнів тому 27 держав-членів ЄС обговорювали поведінку Росії під час саміту. Ми засуджуємо її підривну й незаконну діяльність. Разом зі Сполученими Штатами та союзниками, які дотримуються схожих принципів, нам важливо не лише реагувати на тиск авторитарних режимів, а й діяти на випередження, просувати наші цінності та захищати спільні інтереси", – розповів президент Європейської ради Шарль Мішель.

* * *

Як повідомив президент Європейської ради, під час саміту у сфері боротьби з кліматичними змінами сторони погодилися створити контактну групу високого рівня для координації позицій та просування до поставлених цілей. Зокрема, така координація має стосуватися ціноутворення на вуглецеві ресурси та їх використання, а також економічного стимулювання розвитку «зеленої» енергетики, мобілізації з цією метою можливостей приватного сектору.
Мішель наголосив на важливості надання міжнародної підтримки у цих реформах. Він нагадав, що ЄС зробив зобов’язання виділяти щороку принаймні 100 млрд євро для досягнення цілей «зеленої угоди» та для допомоги у її просуванні в країнах, що розвиваються.
«Президент Байден підтвердив, що Америка повернулася, і ми дуже раді таким оновленим зобов’язанням… Наша зустріч – лише початок. Ми маємо продовжувати нарощувати наше співробітництво, просувати наші спільні цінності. Ми маємо спільне та чітке бачення щодо майбутнього, і дуже раді мати партнера, на якого можемо розраховувати. Безумовно, між нами можуть виникати чутливі та делікатні питання, але ми слухаємо і чуємо одне одного, і знайдемо вірні рішення у спільних інтересах», - сказав Мішель.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини