"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вбито 10 адвокатів: захисникам потрібна зброя

В Україні з початку року до комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів надійшло чотири звернення щодо погроз та чотири про застосування фізичної сили щодо адвокатів. При цьому в 2013-2020 роках у комітет звернулися з 10 повідомленнями про вбивства адвокатів. Про це повідомили в Національній асоціації адвокатів України.

Так, у Національній асоціації адвокатів України повідомили, що за січень-травень 2021 року до комітету НААУ надійшло 4 звернення щодо погроз та 4 щодо застосування фізичної сили щодо адвокатів. Також протягом 2020 року до комітету НААУ надійшли звернення щодо погроз адвокатам – 15, застосування фізичної сили щодо адвокатів – 9, замахів на вбивство – 1.
Окрім того, за інформацією комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів (НААУ), у 2013-2020 роках до комітету звернулися з 10 повідомленнями про вбивства адвокатів, з 9 повідомленнями про замах на життя, було 57 повідомлень про фізичну розправу та 59 повідомлень про погрози.
За результатами перевірки, НААУ підтверджує 85% фактів порушень прав і гарантій адвокатської діяльності.

Що пропонується

Парламентський комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді ухвалити за основу законопроект щодо гарантій адвокатської діяльності, який передбачає надання права адвокатам на придбання та носіння травматичної зброї.
Законопроектом №4612 пропонується надати право адвокату на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, для забезпечення його професійної діяльності.
Водночас, противники законопроекту заявляють про дискримінацію за професійною ознакою.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини