"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вибори в США: світ вітає Байдена, Путін поки що мовчить

Американські ЗМІ оголосили про перемогу Джо Байдена на виборах президента. Путін вітав чотири роки тому Дональда Трампа відразу після виборів, а Джо Байдена він вітати не поспішає. Президент Росії привітає переможця президентських перегонів в США після офіційного підведення підсумків, повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, пише УНІАН.

«Передбачаючи ваше можливе запитання про привітання Путіним обраного президента США. Ми вважаємо коректним дочекатися офіційного підбиття підсумків виборів, що відбулися», - зазначив Пєсков.

При цьому він наголосив, що Путін вітав чотири роки тому Дональда Трампа одразу після виборів, а Джо Байдена ні, оскільки зараз у США анонсовано юридичне оскарження підсумків виборів.

«Різниця абсолютно очевидна. Ви бачите, що там мають бути певні юридичні процедури, які були анонсовані чинним президентом, тому цим ситуація і відрізняється. Тому ми вважаємо коректним дочекатися все-таки офіційного оголошення. Тоді не було анонсів юридичного оспорювання», - сказав Пєсков.

При цьому прес-секретар президента додав, що Путін неодноразово говорив про те, що він проявить повагу до будь-якого вибору американського народу і що він буде готовий до роботи з будь-яким обраним президентом США.

«Ми в будь-якому разі сподіваємось, що з наступним президентом США вдасться налагодити діалог і разом домовитися про шляхи нормалізації наших двосторонніх відносин. Тим паче, що значна частина цих двосторонніх відносин - мається на увазі контекст стабільності і безпеки - стосується не лише наших двох народів, а й фактично народів усього світу», - додав Пєсков.

Своєю чергою чинний президент Сполучених Штатів Трамп відмовився визнавати перемогу свого суперника. Він підкреслив, що рішення про перемогу на виборах приймається після підрахунку законних голосів, а не після заяв медіа.

Світові лідери, однак, поспішили привітати Байдена з перемогою. Серед них президент України Володимир Зеленський.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини