"Підтримати"
Новини
Всі новини

Пастка для евробляхеров: масові штрафи на 1700 грн

Навіть розмитнення автомобіля за діючими ставками не звільняє від штрафу. В очікуванні доступного розмитнення, власники авто на єврономерах масово отримують штрафи по 170 000 грн. Про це повідомляє Дорожній адвокат у LIGA.net.

Перевищення терміну тимчасового ввезення або транзиту авто на єврономерах більш ніж на 30 діб, а так само втрата цих автомобілів, передбачає штраф 170 000 грн. або їх конфіскацію (ч.6 ст.481 та ч.6 ст.470 Митного кодексу). Протоколи про порушення митних правил виписують митники, рішення приймають суди, повідомляє видання.

"Існує помилкова думка про наявність "Меморандуму", який нібито забороняє митникам штрафувати за перевищення строків тимчасового ввезення автомобілів, до прийняття закону про доступне розмитнення. Однак, такого "Меморандуму" не існує, і прийняття закону не актуальне. Ще одна помилка - продовження термінів перебування в Україні на період карантину", - зазначає Дорожній адвокат.

За даними видання, першими отримують протоколи громадяни, які після пом'якшення карантину перетинають митний кордон України. Тим, хто кордон не перетинає, такі протоколи поки не виписують.

"Суди також встали на сторону держави. Масово застосовують штрафи або конфіскують такі автомобілі в дохід держави", - йдеться в публікації.

"Таким чином, власники евроблях сьогодні опинилися в пастці. Вони не можуть вивезти авто, оскільки його відразу конфіскують і вручають протокол з повідомленням про дату засідання. Навіть розмитнення автомобіля за діючими ставками не звільняє від штрафу у 170 000 грн.

В кінці 2019 року власникам "евроблях" пообіцяли чергові пільги.
У квітні 2020 року в парламенті був зареєстрований законопроект №3389, що передбачає зниження акцизів на ввезення "евроблях", проте цей документ поки не розглянутий Радою.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини