"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дешевий і надійний паперовий тест на COVID-19 розроблено у Індії

Індійські вчені розробили недорогий і швидкий паперовий тест на коронавірус під назвою Feluda. Він буде давати результати менш ніж за годину і коштуватиме близько $ 6,75. Його точність оцінили на рівні 96%, повідомляє ВВС.

Тест Feluda названий на честь відомого індійського вигаданого детектива. Його дія заснована на технології редагування генів під назвою Crispr. За оцінками вчених, тест буде давати результати менш ніж за годину і коштуватиме 500 рупій (близько 6,75 доларів США).

Feluda буде проводитися провідним індійським конгломератом Tata, і може стати першим в світі паперовим тестом на COVID-19, доступним на ринку.

"Це простий, точний, надійний, масштабований і економічний тест", - сказав професор Віджай Рагхаван, головний науковий радник уряду Індії.

Дослідники з Інституту геноміки та інтегративної біології в Делі, де був розроблений Feluda, а також приватні лабораторії, випробували тест на зразках близько 2000 пацієнтів, включаючи тих, у кого вже був позитивний результат на коронавірус.

Вони виявили, що новий тест мав 96% чутливості і 98% специфічності. Високочутливість тесту допоможе виявити майже всіх, хто хворий на коронавірус, а високоспецифічність дозволить правильно виключити майже всіх, у кого немає цього захворювання. Відповідно, перший показник гарантує не надто багато помилково негативних результатів, а другий - не дуже багато помилкових спрацьовувань.

Регулюючий орган Індії з ліків схвалив тест на комерційне використання.

Нагадаємо, Індія, де виявили понад 6,5 млн випадків зараження, займає друге місце в світі за захворюваністю на COVID-19 і третє місце за смертністю від цієї хвороби.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини