"Підтримати"
Новини
Всі новини

Інавгурація Лукашенка відбулася, незважаючи на всі протести. Доповнено

Олександр Лукашенко вступив на посаду президента Білорусі. Церемонія інавгурації пройшла в Палаці Незалежності 23 вересня, повідомляє держагентство БелТА.

На церемонію було запрошено кілька сотень людей. Серед них - вищі посадові особи, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських засобів масової інформації, діячі науки, культури і спорту.
"Поклавши праву руку на Конституцію, Олександр Лукашенко виголосив присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про складення присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила Олександру Лукашенко посвідчення Президента Республіки Білорусь", - йдеться в повідомленні.
"У цей урочистий день президент дає клятву на вірність Батьківщині і народу з особливим почуттям. У ньому дуже багато гордості за білорусів, які з честю пройшли випробування на міцність, перш за все, своїх переконань День вступу на посаду президента - це день нашої з вами перемоги, переконливої і доленосної. Ми не просто вибирали президента країни - ми захищали наші цінності, наше мирне життя, суверенітет і незалежність. І в цьому плані ми маємо ще чимало зробити", - сказав Лукашенко.
Раніше повідомлялося, що в Мінську в районі Палацу республіки, де розташовується резиденція президента, перекрили вулиці і стягнули велику кількість силовиків і військових.
Офіційно інавгурація не анонсувалася.

* * *

Лукашенко під час інавгурації заявив про поразку “кольорової революції” в Білорусі. “День вступу на посаду президента — це день нашої з вами перемоги, переконливої і доленосної. Ми не просто вибирали президента країни — ми захищали наші цінності, наше мирне життя, суверенітет і незалежність... Нашій державності був кинутий безпрецедентний виклик — виклик неодноразово відпрацьованих безвідмовних технологій знищення незалежних держав. Але ми виявилися в числі дуже небагатьох — навіть, може бути, єдині, — де „кольорова революція“ не відбулася”, — наводить слова Лукашенка агентство БелТА.


* * *

У ЄС легітимним Лукашенка не визнали близько десяти країн. Серед них - Польща, Данія, Литва, Словаччина, Німеччина, Латвія, Естонія та Чехія. Список зростає. "Президент, який обраний на недемократичних виборах, не може розглядатися як такий, який здійснює законну владу, незалежно від того, чи відбулося складення присяги секретно або офіційно", - вважають дипломати.


* * *

У Кремлі на запитання журналістів про своєчасність інавгурації Олександра Лукашенка, відповіли, що вважають виключно внутрішньою справою Білорусі призначення дати вступу на посаду президента цієї країни, передає федеральне агентство ТАСС. “Я віддам перевагу ніяк не коментувати, бо це абсолютно суверенне внутрішнє рішення білоруського керівництва, якщо таке рішення прийнято, значить так вважаємо за доцільне”, — заявив журналістам у середу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.


* * *

Українська сторона теж відреагувала повідомленням про те, що підготує офіційну позицію щодо таємної інавгурації Олександра Лукашенка як президента Білорусі. Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба на пресконференції в Ужгороді.

“Стосовно оцінки інавгурації і політичного статусу президента Лукашенка, ми зараз терміново будемо проводити наради і консультації для того, щоб визначити нашу позицію. Інавгурація була таємною. Щоб ви розуміли, жоден іноземний посол не був запрошений на цю інавгурацію, навіть посол Російської Федерації, держави, яка повністю підтримує Лукашенка”, — сказав Кулеба.

Міністр нагадав, що позиція України дуже чітка — вибори в Білорусі "не були вільними, чесними чи прозорими".
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини