"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кофе може знизити ризик проблем із серцевим ритмом

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско заявили про те, що люди, які регулярно вживають каву, рідше страждають від проблем з серцевим ритмом, ніж ті, хто байдужий до цього напою. Як повідомляє Naked science, вживання п'яти і більше чашок кави на день дозволяє знизити ризик розвитку таких проблем на 15%.

У ході дослідження вчені вивчили інформацію про взаємозв'язок між звичайним споживанням кави і розвитком аритмії. Для цього були взяті дані по 357022 випробуваним з бази медичних і біологічних даних UK Biobank. У вивченій вибірці протягом п'яти років і трьох місяців спостереження були діагностовані 8159 випадків аритмії: з них 6999 випадків миготливої аритмії, 890 — надшлуночкової тахікардії, 459 — шлуночкової тахікардії і 385 — шлуночкової екстрасистолії.

Виявилося, що одна-дві чашки кави на день здатні знизити ризик розвитку таких проблем на 10%, три-чотири чашки на день – на 14%, а п'ять і більше чашок – на 15% у порівнянні з відсутністю споживання кави. Зниження ризику аритмії спостерігалося для всіх підтипів, крім шлуночкової екстрасистолії.

Вчені вважають, що їхнє дослідження може змінити погляд фахівців на зв'язок проблем з серцево-судинної системи з вживанням кави. Крім того, результати дослідження узгоджуються з даними, які були отримані два роки тому вченими з Дюссельдорфського університету. Вони з'ясували, що чотири-п'ять чашок кави на день – оптимальна доза, яка захищає клітини серця від пошкоджень.

Раніше медики з Госпіталю королеви Єлизавети в Лондоні описали випадок жінки, яка потрапила в лікарню з передозуванням кофеїном. Дівчина з'їла 20 грамів кофеїну, що дорівнює приблизно 50-60 чашкам міцної кави і може вбити людину.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини