"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні розпочався сезон кліщів

08:54, 05 травень 2017
2 143

Початок травня разом з шашликами, пікніками, прогулянками в парку і походами в ліс приніс серйозну небезпеку - кліщі. Після довгої зими і холодного початку весни, вони відрізняються особливою агресивністю, а зараз через теплу погоду ми зіткнулися з першим піком їхньої чисельності.

Найбільше від кліщів, які є переносниками серйозних захворювань страждає Київська, Запорізька, Чернігівська та Волинська області. У столиці України вже зареєстровано 50 випадків нападу кліщів, 30 відсотків кліщів досліджуваних фахівцями виявилися переносниками хвороби Лайма.

Як врятуватися від кліщів?

  • Ретельний огляд
Найпростіший і ефективний спосіб не допустити отримання смертельної інфекції - огляд власного тіла. Кожне почервоніння або чорна точка варті уваги і можуть врятувати здоров'я і життя.

  • Світлий одяг
На світлих тканинах легше виявити паразита і не допустити укусу.

  • Хвойні ліси
Кліщі воліють листяні ліси, тому для відпочинку краще звернути увагу на хвойні галявини.

  • Тільки низька трава
Звичайно, кліщів можна знайти і на дереві, але найчастіше вони воліють полювати у високій траві і поблизу стежок.

  • Закритий одяг
Шкарпетки, штани і сорочка з довгим рукавом захистять від кліщів краще, ніж впевненість, що вас це не торкнеться. Через одяг кліщу буде складно вас вкусити, а значить з'явитися шанс позбутися паразита раніше, ніж він знайде вразливе місце.

  • Аптечні засоби
В будь-якій аптеці у теплу пору можна знайти репеленти, які наносять на одяг, щоб уникнути близького знайомства з кліщами. Засіб необхідно оновлювати кожні дві години і використовувати тільки поверх тканини.

  • Прання одягу
Періть одяг відразу після вулиці або пікніка. Навіть на обробленому одязі міг виявитися кліщ, тому не варто нехтувати елементарними правилами безпеки.

  • Щеплення
Люди. які змушені багато часу проводити на природі останні роки всі частіше воліють робити щеплення від кліщового енцефаліту, щоб убезпечити себе під час роботи і відпочинку.

За матеріалами: meteoprog.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини