"Підтримати"
Новини
Всі новини

Тендер на видобуток сланцевого газу в Україні виграла невідома компанія з Нідерландів

Тендер на добычу сланцевого газа в Украине выиграла неизвестная компания из Нидерландов

Тендер на розробку сланцевого газу на Юзівському родовищі в Донбасі виграла компанія Yuzgas B. V. (ЮзГаз. Бі.Ві.) яка була заснована місяць тому в Нідерландах.

Про це повідомила прес-служба "Надра України", передає Infokava.com з посиланням на kp.ua

Компанія Royal Dutch Shell, яка в 2013 році угоду на пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці надр хотіла проінвестувати в проект близько 10 мільярдів доларів.

Після початку АТО компанія, посилаючись на форс-мажорні обставини, припинила діяльність з розробки ділянки і згорнула свій проект.

27 жовтня 2015 року було оголошено тендер на розробку надр. Його виграла компанія Yuzgas B. V, яка була зареєстрована 14 червня 2016 року зі статутним капіталом 1000 євро. Компанія повністю належить люксембурзьким фонду Emerstone Energy, який, в свою чергу належить люксембурзьким фонду Emerstone Capital Partners. Директором Emerstone Capital Partners є міжнародний бізнесмен і фінансист Ярослав Кінах.

- Після того, як Shell вийшла з контракту я зацікавився цим проектом і почав пошук інвесторів, у результаті нещодавно був створений фонд. У складі нашого фонду тільки зарубіжні інвестори, але назвати ми їх поки не можемо, оскільки підписали договори конфіденційності,
- заявив Кінах.

Для бізнесмена працювати в Україні не в перше. Його компанія Iskander Energy вже бурила свердловини в Ясинуватському районі Донецької області в 2013 році. Тоді Кінах пояснив, що про видобуток сланцевого газу не йшлося, а це була лише розвідка газу метану.

Тендер на добычу сланцевого газа в Украине выиграла неизвестная компания из Нидерландов


Ярослав Кінах є екс-главою представництва України в Європейському банку реконструкції та розвитку. Народився в Австрії, виріс і закінчив університет Конкордія в канадському Монреалі. Отримав ступінь магістра в Колумбійському університеті. Понад 20 років працював у канадському "Домініон Банку", став згодом його президентом. Володіє і управляє кількома великими фірмами з інвестицій, торгівлі фінансами а також розвідкою і видобутком вуглеводнів.

В Україні почав бізнес у 2011 році в особі канадської компанії Iskander Energy.

У деяких ЗМІ його помилково пов'язують з екс-президентом Віктором Ющенком, очевидно, плутаючи з Анатолієм Кінахом, який був радником президента.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини