"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна видала ліцензію на експорт вугілля компанії з "ЛНР"

Украина выдала лицензию на экспорт угля компании из "ЛНР"

ТОВ Гірничо-збагачувальна фабрика "Центральна", зареєстрована в місті Антрацит на непідконтрольної Україні території, в травні почала відвантажувати на експорт вугілля-антрацит, отримавши відповідну ліцензію від української влади.

Про це ЛІГА.net повідомили кілька вугільних трейдерів, передає Infokava.com

ГЗФ Центральна з середини травня почала постачати вугілля в Словаччину місцевим компаніям. Вартість антрациту на кордоні становить близько $80/тонна (на умовах DAP).

ГЗФ Центральна належить Віталію Жарчинському, Наталії Жарчинській і Дмитру Полубатко.

Жарчінській - досить відомий луганський підприємець, колишній член Партії регіонів, яку представляв в міськраді Антрациту. Раніше він також працював помічником народного депутата від КПУ Сергія Гмирі.

Дмитро Полубатко - син луганського підприємця Володимира Полубатко, який раніше очолював футбольний клуб Сталь (Алчевськ). Молодший Полубатко зараз проживає в Києві.

Точні обсяги експорту ГЗФ Центральна невідомі. За даними учасників ринку, всього в травні Україна експортувала близько 30 000 тонн антрациту, видобутого на підконтрольних територіях. Це найбільший обсяг експорту дефіцитної марки вугілля з грудня 2014 року. Зараз в Україні спостерігається дефіцит вугілля антрацитових.

Крім ГЗФ Центральна експортом антрациту займаються ще низка компаній: ТОВ Интегралл (Старобільськ, Луганська область), яку очолює потрапивший під українські санкції Павло Подлипян, ТОВ Ровеньки-Углепостач, що належить Сергію Мельничуку, братові радника так званого міністра енергетики ЛНР Олександра Мельничука.

Експорт антрациту з України підлягає ліцензуванню. Дозвіл на експортні операції видає Мінекономрозвитку за погодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини