"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Чорнобилі встановлять сонячні батареї

В Чернобыле установят солнечные батареи

Україна планує відродити Чорнобиль за допомогою сонячних електростанцій.

Україна розпочала активний пошук інвесторів для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Розвиток сонячної енергетики в Чорнобилі має чимало переваг. Рівень сонячної радіації на горизонтальній поверхні там досить високий. Крім того, на відміну від сільського господарства та інших галузей промисловості, ця сфера енергетики майже не вимагає участі людини. Лінії високовольтної передачі, що залишилися від АЕС, можна буде пристосувати до геліоустановок.

Україна планує встановити сонячні батареї загальною потужністю в один гігават (для порівняння — в Німеччині, де сонячних ресурсів істотно менше, геліоенергетика дає 39 гігават). Для досягнення цієї мети потрібно близько мільярда євроінвестицій.

До кінця 2016 року Міністерство екології та природних ресурсів України збирається встановити сонячні батареї потужністю чотири мегавати (це дозволяє скористатися залишилася від АЕС інфраструктурою). Інтерес до подальшого розвитку проекту вже висловили дві американських інвестиційних компаній та чотири канадські фірми, що займаються енергетикою. Крім того, ведуться переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Аварія на Чорнобильській АЕС — одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції стався вибух, в результаті якого пішов викид радіоактивних речовин. У перші три місяці після аварії загинули близько 30 осіб. Радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8,4 мільйона мешканців Білорусі, України та Росії. Навколо АЕС була створена так звана зона відчуження, з якої евакуювали два міста — Прип'ять і Чорнобиль, а також 74 села.

За матеріалами Україна

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме