"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вугілля з зони АТО. Хто і за скільки заправить "Центренерго"?

Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?

Центренерго - найбільший державний покупець вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Щомісяця компанія набуває до 100 000 тонн палива, що добувається на неконтрольованих Україною територіях.

Незважаючи на те що Центренерго контролюється державою, компанія рідко розкриває своїх постачальників. Вона неодноразово ставала об'єктом журналістських розслідувань та корупційних скандалів. Приватизація Центренерго, спочатку намічена на 2014 рік, також неодноразово переносилася. Зараз кажуть, що провести її можна лише в 2017 році.

В кінці червня на порталі держзакупівель Центренерго опублікувала перелік компаній, з якими підприємство уклало угоди про поставку вугілля в I кварталі цього року. Всього було укладено 9 договорів на суму 3,3 млрд грн ($130 млн). Обсяги поставок компанія не розкриває.

ЛІГА.net розбиралася, хто отримав найбільші вугільні підряди від останньої державної теплової генерації.

Збагачувальна фабрика №105
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?ТОВ " Збагачувальна фабрика №105 (Селидове) підписала контракт з Центренерго вартістю 523 млн грн. Компанія зареєстрована на мешканок Донецька Тамару Лисенко та Вікторію Остапенко. Центренерго вже купувала вугілля у Збагачувальної фабрики №105 в минулому році.

Ці контракти стали об'єктом розслідувань Генеральної прокуратури. Проти колишнього директора Центренерго Ігоря Балабанова навіть відкрили кримінальне провадження. Балабанова і службових осіб збагачувальної фабрики підозрювали в вимивання коштів з Центренерго. Старе розслідування не завадило компанії укласти з збагачувальною фабрикою новий контракт.

ТОВ Шахтоуправління Донбас
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?15 січня 2016 року Центренерго підписала договір з ТОВ Шахтоуправління Донбас (Селидове) на 520 млн грн. Воно офіційно входить в перелік компаній, яким СБУ дозволила вивезення вугілля з окупованих територій Луганської та Донецької областей на адресу ТЕС Донбасенерго та Центренерго.

Шахтоуправління Донбас на 49% належить комплексу Донбасвуглепереробка (Київ), на 51% - державному ПАТ Шахтоуправління Донбас.

Донбассуглепереработкой володіють дві компанії - ТОВ Мегапром і ТОВ Компані Менеджмент. Засновниками обох компаній є Бурлака Дмитро і Олександр Назаренко. Бурлака раніше був одним із засновників ТОВ Збагачувальна установка Макіївська разом з Віталієм Беляковым, директором ТОВ ДРФЦ (Донбаський розрахунково‑фінансовий центр). За даними порталу yanukovychleaks.org, бенефіціаром цієї компанії був Віктор Янукович

ТОВ Шахтерсктранс
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?16 січня Центренерго уклала договір з ТОВ Шахтерсктранс (Маріуполь) про постачання вугілля на ті ж 520 млн грн. Про цю компанію мало що відомо. Вона зареєстрована на мешканця окупованого Тореза Віктора Медведєва. У 2015 році Центренерго уклала з Шахтерсктрансом два вугільних договору на 190 млн грн. Компанія також входить в перелік постачальників вугілля з ОРДЛО, звідки вивозять антрацит.

Компанія була створена ще у 2005 році в Сніжному. До початку бойових дій Шахтерсктранс крім збуту вугілля надавав транспортні послуги по його доставці. У 2014 році підприємство перерегистрировалось в Маріуполі.

ДП Госуглепостач
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?Центренерго також законтрактувало вугілля у державного підприємства Госуглепостач (Держвуглепостач). Загальна сума договору - 520 млн грн. Ця компанія була створена в січні 2016 року наказом колишнього міністра Володимира Демчишина. Вона вже встигла укласти вугільний контракт з державної Укрінтеренерго на 100 млн грн.

Госуглепостач створена для заміни ДП Вугілля України, перебуває в стадії банкрутства. В основному вона закуповує продукцію у державних шахт. Станом на 2 червня ДП Госуглепостач не входить в перелік постачальників вугілля з ОРДЛО.

ДТЕК Трейдинг
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?Центренерго також вирішила купувати вугілля у холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. Державна компанія 26 січня уклала договір з ДТЕК Трейдинг вартістю 520 млн грн.

ДТЕК є найбільшим виробником антрациту на окупованих територіях, контролюючи компанії ДТЕК Свердловантрацит і ДТЕК Ровенькиантрацит. Зареєстровані підприємства на підконтрольній території Україні.

У минулому році ДТЕК поставив з окупованих територій 3,5 млн тонн антрациту. В основному це вугілля ДТЕК поставляє на власні теплові електростанції.

Добре тепло
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?11 березня Центренерго підписало контракт на постачання вугілля з маріупольською компанією Добре тепло. Його вартість - 250 млн грн. Ця фірма однією з перших почала вивозити вугілля з окупованих територій, у тому числі для Центренерго.

Компанія входить в перелік постачальників антрациту для державних ТЕС та інших споживачів.

Добре тепло, згідно з реєстром юридичних осіб, належить жителю Донецька Андрія Ніколаєва. Кілька співрозмовників ЛІГА.net у Центренерго пов'язували компанію з акціонерами групи Coal Energy (акції котируються на Варшавській біржі). Вона належить Віктору та Марині Вишневецьким.

В структуру Coal Energy входило близько 10 шахт, а також активи з переробки вугільних відвалів і збагачення. Вишневецькі володіють також НВО Механік та асоціацією Надра Донбасу.

ТОВ " Євро-Тест
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?У лютому Центренерго уклала контракт з ТОВ " Євро-Тест (Київ). Сума договору - 150 млн грн. Згідно з даними порталу держзакупівель, Євро-Тест був постачальником вугілля для держкомпанії у II кварталі минулого року.

ТОВ " Євро-Тест зареєстровано на жителя Донецька Михайла Тимченко, про який достеменно нічого не відомо.

Компанія вивозить з ОРДЛО вугілля-антрацит. Крім Центренерго Євро-Тест постачає вугілля для ДВ Нафтогазовидобувна компанія, яка володіє харківської ТЕЦ Есхар.

ТОВ Збагачувальна фабрика "Розсипнянська"
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?ТОВ Збагачувальна фабрика "Розсипнянська" (Донецька область) підписала контракт з Центренерго на постачання вугілля на 150 млн грн.

Компанія належить вихідцю з Донецька Олександра Черненка. За даними СБУ, ОФ "Розсипнянська" з 2015 року вивозить вугілля з окупованих територій, закуповуючи його у ПП Торез-Контракт.

Ця структура належить Оксані Набиевой з Донецька. ПП Торез-Контракт було регулярним постачальником вугілля для Зміївської ТЕС (входить в структуру Центренерго) з середини 2000-х.

ТОВ Український промислово-торговий альянс
Уголь из зоны АТО. Кто и за сколько заправит "Центрэнерго"?ТОВ Український промислово-торговий альянс (Київ) домовився з Центренерго поставити антрацит на 100 млн грн.

Ця компанія вже була постачальником вугілля для Центрнерго в 2015 році. Український промислово-торговий альянс зареєстровано на Олександра Зиму і В'ячеслава Сахна.

У Верховній Раді 6-го скликання Сахно працював помічником народного депутата від Партії регіонів Андрія Пінчука.

Український промислово-торговий альянс входить в перелік постачальників вугілля з ОРДЛО з середини 2015 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини