"Підтримати"
Новини
Всі новини

167 років тому вперше жінка отримала диплом лікаря

167 лет назад впервые женщина получила диплом врача

Сьогодні у професії лікаря жінок більше, ніж чоловіків. А колись це було суто чоловічою прерогативою. 23 січня 1849 року в штаті Нью-Йорк вперше диплом лікаря був вручений жінці

Першою дипломованої жінкою-лікарем стала Елізабет Блеквелл (1821-1910). Англійка за походженням, дівчинка в десятирічному віці покинула з сім'єю об'єднане королівство. Її кар'єра починалася в Нью-Йорку з інтернату для дівчаток, який 17-річна Елізабет і її сестри організували як сімейний бізнес після смерті батька.

Блеквелл довгий час вивчала медицину приватним порядком, черпала знання з книг та усних інструкцій доктора Семюеля Діксона. Пізніше спробувала вступити до ВУЗУ. Медичні школи США відкинули її заяву, у навчальні заклади Нью-Йорка і Пенсільванії в 40-их роках 19-го століття дівчат не брали.

Винятком став коледж міста Женева недалеко від Нью-Йорка, адміністрація якого запропонувала студентам проголосувати, варто приймати дівчину на навчання чи ні. Студенти вирішили, що мова йде лише про розіграші, і проголосували «за». Елізабет була кращою на своєму курсі і блискуче закінчила навчальний заклад. Потім, незважаючи на безліч бюрократичних перепон, дівчина все-таки отримала диплом, магістерську ступінь і почала практикувати.

В 1857 році, подолавши опір влади і громадськості, вона заснувала в Нью-Йорку лікарню для жінок, а пізніше і медичні курси при ній. У 1869 році доктор Блеквелл повернулася до Англії, де заснувала ще одну Школу – Лондонську Медичну, теж для жінок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини