"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Єгипті при реставрації постраждала похоронна маска Тутанхамона

В Египте при реставрации пострадала погребальная маска Тутанхамона

Єгипетський суд накладе дисциплінарне стягнення на недбайливих реставраторів, які працювали з похоронною маскою фараона Тутанхамона. Музейники не тільки пошкарябали, але і відламали бороду від маски, приклеївши її назад за допомогою епоксидної смоли.

Як повідомляє Phys.org, інцидент з експонатом Каїрського музею, вік якого становить близько 3,3 тис. років, стався в 2014 році. За інформацією єгипетських прокурорів, бригада співробітників-реставраторів у ході роботи з похоронної маскою Тутанхамона випадково відламала у неї бороду. Щоб приховати інцидент, музейники приклеїли її назад епоксидною смолою. Потім вони досить грубо видалили з маски залишки смоли, подряпавши шпателями весь експонат.

За даними прокурорів, в інциденті було також замішане керівництво музею та начальник відділу реставрації, які і приховували подію. Тепер вісьмом співробітникам Каїрського музею загрожує суд та заходи дисциплінарного впливу, аж до звільнення. Що стосується постраждалої маски Тутанхамона, її довірили іншим фахівцям. Група більш професійних реставраторів з Єгипту та Німеччини видалила з експонату всю епоксидну смолу, а потім приклеїла бороду до маски за допомогою бджолиного воску, який в давнину використовували замість клею. Місяць тому врятована маска Тутанхамона стала знову доступна відвідувачам музею.

За матеріалами: Naked Science

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини